Wake Up/ Sivjet pushimet në “sekondin e fundit”. Mes frikës nga Covid-19 dhe pamundësive
30/07/2020 11:33

Njerëzit sigurisht janë më të lumtur para se të nisen sesa kur kthehen nga pushimet. Për shumëkënd kulmi i lumturisë së tyre është pikërisht gjatë procesit të programimit të pushimeve deri në detaje. Kjo sepse pritshmëria për të pasur pushime relaksuese dhe argëtuese i bën ata të lumtur. Pooooooor.... Sivjet është shumë më ndryshe! Shumica e atyre që kanë mundësi financiare sivjet që të bëjnë pushime, e kanë lënë deri në ditët e fundit prenotimin diku në Shqipëri (sepse jashtë nuk bën njeri pushime, përjashto Turqinë). Sipas World Tourism Organization, rezulton (sigurisht) se gjermanët janë populli më i organizuar kur bëhet fjalë për të planifikuar pushimet e tyre pasuar nga francezët, holandezët, austriakët, italianët etj. Në tre vitet e fundit, statistikat tregojnë se numri i turistëve që i organizojnë vetë pushimet është rritur me të paktën 30% krahasuar me turistët që ua besojnë agjencive të udhëtimeve, pushimet e tyre.

Wake Up/ Aktori Neritan Liçaj: Ne jemi bardh e zi, si komb. Nuk kalojmë një ditë pa debate
25/09 11:10
Wake Up/ Artisti rekordeve Guinness, sjell Angeline Jolie në Tiranë
25/09 11:10
Wake Up/ Njihuni me artistët me aftësi ndryshe të “The Door”. Frymëzim për shumë të rinj
25/09 11:09
Wake Up/ Ilvi Begolli live nga QSUT: Si po i trajtojmë përmes fizioterapisë pacientët me COVID
25/09 11:09
Wake Up/ Studimi me pacientë shqiptarë: Burrat, duhanpirësit, obezët më të rrezikuar nga COVID
25/09 11:09
Wake Up/ Shtypi i ditës, 25 Shtator 2020
25/09 08:14
Parashikimi i motit/ E premtja vjen me reshje të dendura, ja zonat ku rrezikohen përmbytje
25/09 08:11
Wake Up/ E thotë “Nëna Parti”, që “Zoti u dashurua me një striptiste”. Provokimi i dy artistëve
24/09 12:06
Wake Up/ Blero: Tara me Afronën janë si shoqe të ngushta, Tara kërkon motër ose vëlla…
24/09 11:32
Wake Up/ Blero së shpejti me një duet me vajzën Tara
24/09 11:32
Wake Up/ Blero di si ta dashurojë Afronën: “Dua ta trajtoj siç e meriton, butë edhe mirë”…
24/09 11:32
Wake Up/ Dita e dasmës iu trondit nga tërmeti. Blero kujton 21 shtatorin: “O Zot përse sot”
24/09 11:31
Wake Up/ Blero: “Unë e jetoj baladën, më ushqen shpirtin”. Në klipin e ri vij edhe si aktor”
24/09 11:31
Wake Up/ Dënohen ata që fotografojnë poshtë fustanit të grave. Dy gazetare iniciuan ligjin e veçantë
24/09 11:15
Wake Up/ Mjeku, Stroni: Nëse Rama nuk plotëson kërkesat përshkallëzojmë aksionin
24/09 11:15
Wake Up/ 24 mijë shqiptarë kërkuan azil. Ilir Gedeshi: Po ikën elita intelektuale dhe financiare
24/09 11:15
Wake Up/ Biznesi me sytë nga Qeveria, 38 mijë biznese të vogla falimentuan, 125 mijë të papunë
24/09 11:14
Wake Up/ Shtypi i ditës, 24 Shtator 2020
24/09 08:18
Stuhi shiu në të gjithë territorin, njihuni me parashikimin e motit
24/09 08:12
Wake Up/ Drejtoresha e Arkivit: Filmit “Skënderbeu” i është prishur audio nga restaurimi
23/09 12:11