Wake Up/ Si t’i dallojmë personat e lumtur që ti mbajmë afër?
08/04/2021 10:21

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku

Wake Up/ Vedat Ademi tregon si u krijua “Kënga jonë”, dedikim për…
19/04 11:26
Wake Up/ Bashkëshortja ekonomiste e Vedat Ademit i shkruaka atij tekstet e këngëve!
19/04 11:25
Wake Up/ Vedat Ademi: Rikthimi në Shqipëri me një recital
19/04 11:24
Wake Up/ Katastrofa bujqësore e shekullit 21! Vera franceze “zhduket” nga ngricat e pazakonta
19/04 10:41
Wake Up/ Kush ka lindur pas 2004-ës do t’i ndalohet më ligj pirja e duhanit në Zelandën e Re
19/04 10:35
Wake Up/ Rrahman Kasa: Turqia do ta ofrojë vaksinën falas në resortet turistike, për pushuesit
19/04 10:35
Wake Up/ Ministrja e Shëndetësisë: 2 nga 4 spitalet Covid aktualisht nuk kanë asnjë pacient me Covid
19/04 10:17
Wake Up/ Ogerta Manastirliu: AstraZeneca e sigurt. Do ta bëja nëse do më përcaktohej ajo vaksinë
19/04 10:13
Wake Up/ Se ka kaluar Covid por nuk ka bërë as vaksinën. Ministrja Ogerta Manastrliu sqaron arsyen
19/04 10:13
Wake Up/”Të detyruar të bëjmë vaksinën që na jepet dhe jo atë që duam”.E konfirmon edhe Manastirliu
19/04 10:02
Wake Up/ Manastirliu: Kush mori vaksinën ruse e kineze,nuk përjashtohet nga certifikata e vaksinimit
19/04 10:02
Wake Up/ Manastirliu: Imuniteti “i tufës”? Kur të vaksinojmë çdo shqiptar deri pranverën e 2022-shit
19/04 09:45
Wake Up/ Drejtori: Ja linjat që do të operojnë në Aeroportin e Kukësit dhe sa do të kushtojë bileta
19/04 09:44
Wake Up/ Kur nisin fluturimet dhe sa kapacitet ka Aeroporti i Kukësit. Flet drejtori Altin Progonati
19/04 09:44
Wake Up/ Shtypi i ditës, 19 Prill 2021
19/04 09:39
Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me reshje dhe ulje temperaturash
19/04 09:35
Wake Up/ Rekordi i Perla Naçit, vajza e mbi 30 tatuazheve. Tatuazhi i parë kur ishte 16-vjeç
16/04 11:17
Wake Up/ Perla Naçi: Pas karantinës njerëzit u dyndën për të bërë tatuazhe. Më i madhi 75-vjeç
16/04 10:54
Wake Up/ Fëmijët krijojnë “pazarin” e lodrave: Edukohen me paranë, socializohen dhe argëtohen
16/04 10:54
Wake Up/ 87% e amvisave shqiptare përdorin zbutës për rrobat dhe kjo është gabim. Eksperti: Ja pse
16/04 10:10