Wake Up/ Rikthehen reshjet dhe ulen temperaturat, njihuni me parashikimin e motit
05/03/2021 09:21

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm por që pasdite vranësirat do të intensifikohen duke sjellë reshje me të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 09°C, në zonat e ulëta nga 10ºC në 17°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 17°C. Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë. Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 02°C në 10°C dhe në zonat e ulëta nga 05°C në 13°C. Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës

Wake Up/ Rekordi i Perla Naçit, vajza e mbi 30 tatuazheve. Tatuazhi i parë kur ishte 16-vjeç
16/04 11:17
Wake Up/ Perla Naçi: Pas karantinës njerëzit u dyndën për të bërë tatuazhe. Më i madhi 75-vjeç
16/04 10:54
Wake Up/ Fëmijët krijojnë “pazarin” e lodrave: Edukohen me paranë, socializohen dhe argëtohen
16/04 10:54
Wake Up/ 87% e amvisave shqiptare përdorin zbutës për rrobat dhe kjo është gabim. Eksperti: Ja pse
16/04 10:10
Wake Up/ Studimi: I lajmë rrobat më shpesh në një javë, sesa vendet e rajonit dhe kjo është gabim
16/04 10:10
Wake Up/ Peticioni: Të rinjtë e Vorës kërkojnë bibliotekë. Nuk kemi asnjë hapësirë rinore
16/04 09:45
Wake Up/ Studimi me 150 familje në Tiranë zbuloi 7 gabimet që bëjmë shpesh në larjen e rrobave
16/04 09:44
Wake Up/ Greqia nuk e hap kalimin në pikën kufitare me Kapshticën para 29 majit
16/04 09:33
Wake Up/ Gazetari:Falsifikimet e dokumenteve të Covid arsyeja pse Greqia s’hap kufijtë me Shqipërinë
16/04 09:32
Wake Up/ Greqia njeh dhe vaksinat e pa miratuara. Hap kufijtë me Serbinë por jo me Shqipërinë
16/04 09:32
Wake Up/ Shtypi i ditës, 16 Prill 2021
16/04 08:13
Diell dhe temperatura deri në 14 gradë Celsius, njihuni me parashikimin e motit
16/04 08:08
Wake Up/ Vajzat kineze “i mundin” shqiptarët në testin e gjuhës shqipe
15/04 11:10
Wake Up/ Kinezet “shqiptare” të Kinës, këndojnë “Mirëmëngjes” të Alban Skënderajt
15/04 11:05
Wake Up/ “Pallati 176” i famshëm edhe në Kinë. Studentet kinezë e vënë në skenë
15/04 10:50
Wake Up/ Kinezet “shqiptare”,s’kanë qenë kurrë në Shqipëri por flasin e këndojnë shqip më mirë se ne
15/04 10:47
Wake Up/ Sot Dita Botërore e Artit. Tregu global i tij “përpëlitet” në një 2021-sh të vështirë
15/04 10:35
Wake Up/ Zbulohet origjina e sallatës jeshile: Analiza e ADN-së tregon se …
15/04 10:17
Wake Up/ Blerina Bombaj, Celebrity-t jo pika reference për të këshilluar dieta. Po ju marrin në qafë
15/04 10:13
Wake Up/ Dietologia: Kurrë s’kemi pasur kaq shumë kërkesa për dieta.Njerëzit rrinë në listë pritjeje
15/04 09:56