Wake Up/ Piktorja shqiptare e portreteve dhe skenave urbane në Angli
02/06/2020 11:29

Marena Angjele, me origjinë nga Pogradeci, është piktore me një eksperiencë pune mbi 20 vjet në këtë profesion. Njihet si artistja që bën skica, vizatime të hollësishme dhe piktura duke përdorur mjete tradicionale si; lapsa, qymyr druri, bojëra uji, akrilikë dhe vaj. Ajo pikturon portrete, peizazhe dhe gjithashtu mobilie antike në stilin barok dhe rokoko, ikona druri dhe murale në stilin bizantin apo piktura murale. Po ashtu është edhe mësuese arti që nga viti 2011. Punët e saj mund të gjenden në: Itali, Greqi, Mbretërinë e Bashkuar, Rumani, Danimarkë, Belgjikë, Norvegji, Shtetet e Bashkuara të Amerikës...etj. Së fundmi, Marena sapo ka përfunduar portretin e një personazhi të njohur te ekraneve televizive italiane, Gulia Salemi (Finaliste e Miss Italia 2014). Profesionin e ka të trashëguar nga babai i cili po ashtu ka qenë piktor. Ajo ka punuar 3 vite në bashkëpunim me disa galeri arti në Greqi. Dy vitet e fundit po jeton dhe punon në Angli (në Stockport të Manchester)

Wake Up/ “Karnavalet e Korçës”, nuk ndalen as me pandeminë. Këtë vit edhe samba braziliane
03/07 10:45
Wake Up/ Turistët e huaj zgjedhin Pukën, si parajsën e fshehur të aventurës
03/07 10:44
Wake Up/ Fushata “Pusho shqip”. A do të na mjaftojë turizmi patriotik?
03/07 10:44
Wake Up/ Eugena Tomini: Rasti i foshnjës me COVID. Babai i sapoardhur nga një vend Evropian
03/07 10:43
Wake Up/ Eugena Tomini ISHP: COVID po prek edhe moshat 30-40 vjeç
03/07 10:43
Vapë dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit
03/07 08:06
Wake Up/ Shtypi i ditës, 03 Korrik 2020
03/07 08:04
Wake Up/ Olsi Bylyku: Gena më ftoi për bashkëpunim. Më tha: Do të dalësh në klip si askush tjetër…
02/07 11:53
Wake Up/ Olsi Bylyku: Të dashurës i iku truri nga modelja në klip. Ja çfarë më tha…
02/07 11:27
Wake Up/ Balerini Jurgen Bala, që po synon “Dancing with the Stars” në Amerikë
02/07 11:21
Wake Up/ Barometri i Ballkanit: Shqiptarët me besimin më të ulët në rajon tek prodhimet vendase
02/07 11:03
Wake Up/ Sondazhi: Shitblerja e votës, problemi më i rëndë që shohin qytetarët
02/07 11:03
Wake Up/ Majlinda Keta thirrje studentëve: Votoni të zgjidhni përfaqësuesit tuaj në Universitet
02/07 11:02
Wake Up/ Shtypi i ditës, 02 Korrik 2020
02/07 08:01
Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit
02/07 07:59
Wake Up/ Olimpia Smajlaj, ish Miss-i e diplomuar si biologe por karrierën e kërkon në muzikë
01/07 12:10
Wake Up/ Ervin Shijaku i Transportit: Ministrja s’ka hipur ndonjëherë në autobus se njeh situatën
01/07 11:23
Wake Up/ Meri Shehu: Si do ta gjejë ditëlindja kryeministrin Rama këtë 4 korrik
01/07 11:23
Wake Up/ Astrologe, Meri Shehu: Shenjat që do kalojnë pushime të bukura dhe të varfëra
01/07 11:22
Wake Up/ Operatorët e Transportit Publik: Protokolli i pazbatueshëm. Kërkojmë tryezë me palët
01/07 11:04