Wake Up/ Perla Naçi: Pas karantinës njerëzit u dyndën për të bërë tatuazhe. Më i madhi 75-vjeç
16/04/2021 10:54

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku

Wake Up/ Humbi babanë nga Covid, teksa ngjiste majën Dhaulagiri: Nana më tha vazhdo sepse…
12/05 10:56
Wake Up/ Eksperti, Arjan Dyrmishi: Krimi i organizuar dhe dhuna në familje, kërcënim për shqiptarët
12/05 10:55
Wake Up/ Fëmijët që rriten nga prindër të stresuar, rrezikohen nga obeziteti
12/05 10:27
Wake Up/ Zbulohet paraziti i rrallë që pasi i ha gjuhën peshkut, e zëvendëson atë
12/05 10:21
Wake Up/ “Të jesh nënë është si të kesh 2 punë e gjysmë me kohë të plotë”. E vërteton studimi
12/05 10:14
Wake Up/ Pse ndihemi më pak të sigurt se një vit më parë?! Përgjigjen e jep Barometri i Sigurisë
12/05 09:49
Wake Up/ Urdhri i Infermierëve në gjyq me QSUT-në për diskriminim në raport me mjekët
12/05 09:33
Wake Up/ “Infermierët edhe ujin e marrin me vete”, flet Sabri Skënderi, i Urdhrit të Infermierit
12/05 09:33
Wake Up/ Pandemia se ndali eksodin e infermierëve. Vitet e fundit mbi 6 mijë infermierë të larguar
12/05 09:31
Wake Up/ Shtypi i ditës, 12 Maj 2021
12/05 08:09
Rikthehen vranësirat dhe reshjet, njihuni me parashikimin e motit
12/05 08:07
Wake Up/ “Një aksident i rëndë me makinë më ndryshoi jetën”, historia e të riut Brian Shkodrani
11/05 10:58
Wake Up/ Eksperti Artur Sulçe: Ndryshimet në Kodin Rrugor, shkelin të drejtat e shoferëve
11/05 10:57
Wake Up/ Të rinjtë e Color Dance u mësojnë kërcimin fëmijëve të Bregut të Lumit
11/05 10:22
Wake Up/ Valbona Shahinaj, pediatre: Si të dalloni simptomat e virozave nga ato të Covid-19
11/05 10:14
Wake Up/ Artisti amerikan krijon një “skate park” që duket si një tigan plot me proshutë dhe vezë
11/05 09:55
Wake Up/ Studimi i antropologëve: Smartfoni për njerëzit është “vendi ku jetojnë”
11/05 09:51
Wake Up/ Eksperti Sulçe: Kodi i ri rrugor, nga kolaudimi, te gjobat. Çfarë duhet të dinë shoferët
11/05 09:42
Wake Up/ Mjekja: Po qarkullojnë disa viroza, fëmijët e çerdheve dhe kopshteve më të prekurit
11/05 09:32
Wake Up/ Shtypi i ditës, 11 Maj 2021
11/05 08:08