Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me vranësira dhe ulje temperaturash
22/11/2021 08:41

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por nuk përjashtohet mundësia për reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 05°C në 14°C, në zonat e ulëta nga 14°C në 22°C dhe në zonat bregdetare nga 16°C në 23°C.

Wake Up/ Aurora Piroviq, biologe lahet në -6 gradë në Ujvarën e Grunasit: Jam larë dhe në -22 gradë
26/01 10:37
Wake Up/ Gruaja që sfidoi temperaturat ekstreme në Theth, video e saj bëhet virale
26/01 10:25
Wake Up/ Covid ju ka marrë nuhatjen dhe shijen. Dr. Albana Daka: Ja ç’duhet të bëni ta riktheni
26/01 09:48
Wake Up/ Covid po zhvillon të fëmijët simptomën “parosmia”, u ndryshon shijet për ushqimet
26/01 09:47
Wake Up/ Fëmijët si duan më ushqimet e preferuara pas Covid-19. Arsyeja pse po humbin peshë
26/01 09:34
Wake Up/ Mjekët: Pacientët me probleme në zemër të rrezikuar nga ataku kardiak gjatë të ftohtit
26/01 09:22
Parashikimi i motit/ Fillon tërheqja e të ftohtit polar, temperaturat rriten me 3 gradë
26/01 08:05
Wake Up/ Ish banorja e BB9: “Do të djeg”, jam kërcënuar për komentet e banorëve të BBVIP
25/01 11:04
Wake Up/ Neda Balluku thirrje Trixës së BBVIP: Mos e çaj kokën, ti nuk ke asnjë faj
25/01 11:02
Wake Up/ Fjorentina Halili: Beatrix u ndëshkua nga eliminimet e Donaldit në BBVIP
25/01 11:01
Wake Up/ Tirana si “Kryeqyteti Evropian i Rinisë “, rreth 1000 aktivitete në të gjithë vendin
25/01 10:52
Wake Up/ Eleminimi nga BBVip i Beatrix Ramosajt. Neda Balluku: Pse i shkrova letër publike
25/01 10:39
Wake Up/ Gazetarja Emirola Veliu: Sot në Kukës temperaturat arritën -9 gradë. Tregoni kujdes!
25/01 09:49
Wake Up/ Gazetari Adrian Kerimi: Masat në Kosovë. Reagime edhe nga Maqedonia e Veriut
25/01 09:49
Wake Up/ Diplomatët e huaj dhe udhëtarët tranzit lejohen të kalojnë në Kosovë me 2 doza vaksine
25/01 09:48
Wake Up/ Tri doza vaksine për të hyrë në Kosovë. Protesta dhe bllokim rruge në kufi
25/01 09:30
Wake Up/ Moti i acartë, rriten incidentet nga zjarri në banesa. Flet Shefi i Zjjarfikësve
25/01 09:29
Parashikimi i motit/ Dita më e ftohtë, temperaturat arrijnë deri në -15 gradë
25/01 08:10
Wake Up/ Iva Tiço dhe Romir Zalla për rikthimin e serialit “Friends”; Na ka fiksuar si familje
24/01 10:57
Wake Up/ Artisti Gjon’s Tears; Kënga “Silhouette” është shumë personale për mua
24/01 10:55