Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me mot të kthjellët, por ulen temperaturat
03/05/2021 09:02

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin, por që në zonat malore do të ketë edhe intervale të shkurtra me reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11°C në 18°C, në zonat e ulëta nga 16ºC në 25°C dhe në zonat bregdetare nga 18°C në 26°C. Era do të jetë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë. Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 12°C në 23°C dhe në zonat e ulëta nga 14°C në 26°C.

Wake Up/ Besjana Mullahi u zhyt në thellësitë e Paqësorit për të valëvitur Flamurin kuqezi
16/06 11:19
Wake Up/ Marsel Aliçkolli shqiptari që ngriti Flamurin Shqiptar në Polin e Veriut
16/06 11:18
Wake Up/ Babai me profesion web designer i vendos djalit emrin HTML
16/06 10:59
WakeUp/ Kush janë shqiptarët e Amerikës që ngrenë Flamurin Kombëtar në vende të pazakonta
16/06 10:59
Wake Up/ Drita me ngjyrë jeshile mund të jetë një mënyrë për të trajtuar migrenën
16/06 10:16
Wake Up/ Eksperti Kosta Barjaba: Pensionistët nuk i bëjnë naze punës. Pandemia prishi balancat
16/06 10:01
Wake Up/ “Shqiptarët duhet të mësojnë si të kërkojnë punë, ndërsa bizneset si t’i rekrutojnë”
16/06 09:52
Wake Up/ Më shumë se 2500 vende të lira pune ofrohen në Panairin Virtual të Punës dhe Aftësive
16/06 09:51
Wake Up/ Fenomeni:Pensionistët “thyejnë” tregun e punës, ikin të rinjtë zëvendësohen me të vjetrit
16/06 09:31
Wake Up/ Nis aksioni për ndalimin e tregtimit të shpendëve të gjalla në tregje dhe ferma
16/06 09:17
Wake Up/ Shtypi i ditës, 16 Qershor 2021
16/06 07:55
Diell dhe temperatura deri në 31 gradë, njihuni me parashikimin e motit
16/06 07:54
Wake Up/ “S’e kam me ty”…por me kë e kanë “kunjin” Isli Islami dhe Jonida Aliçkolli?!
15/06 11:21
Wake Up/ Fjodora Fjora: Lënda e parë duhet edhe s’duhet por se mendoj kurrë një fëmijë të dytë
15/06 11:20
Wake Up/ Fjodora Fjora: Problemi më i madh i momentit me djalin është ti flas për seksualitetin
15/06 11:20
Wake Up/ Kaos më të bukur s’keni parë e dëgjuar se loja në kuzhinë e Jonida Aliçkollit me dy vajzat
15/06 11:13
Wake Up/ Projekti për peshkatarët artizanalë të Vlorës që synon stimulimin e turizmit
15/06 10:53
Wake Up/ Më vështirë të rrisësh vajzë apo djalë? Fjodora Fjora&Jonida Aliçkolli ndajnë përvojat
15/06 10:49
Wake Up/ Genti Lasku: Ja sa vrojtues plazhi duhen për të siguruar gjithë bregdetin shqiptar
15/06 10:41
Wake Up/ Gruaja që e kaloi karantinën e vetme dhe në errësirë, në Arktik
15/06 10:29