Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe ulje temperaturash
14/09/2020 09:33

Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të kthjellët, pa rrezikuar reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15º në 27ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 35ºC dhe në zonat bregdetare nga 23°C në 36ºC. Era do të fryejë në drejtim Verlindir-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë. Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 14ºC deri në 31ºC dhe në zonat e ulëta nga 19ºC në 32ºC.

Drin Bejta: Çmoj shumë Flor Mumajesin dhe Alban Skënderaj, nuk i ndaj dot!/ Wake Up
24/07 10:34
17-vjeçari që i këndon dashurisë në mënyrën më të bukur! Sa fanse i shkruajnë në ditë?/ Wake Up
24/07 10:34
Drin Bejta, këngëtari viral i rrjeteve sociale! Çfarë thotë ai për famën e papritur?/ Wake Up
24/07 10:24
Loja në Wake Up/ Shokët i kujtuan Zenit shtrak-shtruk e gjimnazit/ Wake Up
24/07 10:01
Pedagogia Elsa Skënderi sugjeron librat që duhet të lexoni këtë verë!/ Wake Up
24/07 10:01
Ardian Bujupi, këngëtari që lexon në plazh. Pedagogia rrëfen situatën me fansat!/ Wake Up
24/07 09:54
“Shihemi në gusht”, libri që nuk duhet t’ju mungojë gjatë pushimeve!/ Wake Up
24/07 09:51
Bashkëshorti romantik çdo mbrëmje i dhuron gruas një “zemër portokalli”, ajo i koleksionon!/ Wake Up
24/07 09:33
Lajm i fundit/ Sylvinho firmos me Shqipërinë deri në Dhjetor 2025/ Wake Up
24/07 09:29
Për beqarët që na ndjekin; Pse jeni beqarë?/ Wake Up
24/07 09:22
Celine Dion do hapë Lojërat Olimpike? Nuk është ngjitur në skenë që në 2020!/ Wake Up
24/07 09:21
A e gjeni dot se cili është planeti diamand?/ Wake Up
24/07 09:21
Mot i paqendrueshëm dhe me vranësira. Qyteti me temperaturën më të lartë Vlora!/ Wake Up
24/07 09:20
3 njerëzit më të lumtur në botë janë këto dhe a e dini pse?/ Wake Up
23/07 10:43
A ka të korruptuar VIP që janë të paprekshëm në Shqipëri? Çfarë thotë studiuesi?/ Wake Up
23/07 10:32
“Stina parlamentare e Kuvendit të Shqipërisë më i dobëti që kemi parë”/ Wake Up
23/07 10:31
Studimet tregojnë se rrotacionet politike sjellin zhvillim në vend, ja pse!/ Wake Up
23/07 10:24
Studiuesi:14 deputetë në proces hetimor në SPAK, një dritë në fund të tunelit/ Wake Up
23/07 10:19
Loja në Wake Up/ Në fund shefi pranoi se kishte ardhur koha për një shtrak-shtruk të ri/ Wake Up
23/07 10:12
Vaksinat kundër Covid, çfarë ndodhi në Shqipëri? Flet mjeku/ Wake Up
23/07 10:05