Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe temperatura deri në 35 gradë
05/07/2021 09:27

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat nuk do të kenë ndryshime ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11°C në 26°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 34°C dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 35°C. Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 4 ballë. Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 14°C në 27°C dhe në zonat e ulëta nga 16°C në 29°C.

Mbyllet një epokë Wake Up-i/ Protagonistët rrëfejnë për herë të parë prapaskenat…
29/07 12:22
Wake Up/ Temperatura deri në 36 gradë, parashikimi i motit për ditën e sotme
29/07 09:42
Wake Up/ Kë zgjedhim: Inteligjencën e bukur e Merlin Monroe apo inteligjencën e Anjshtajnit
28/07 11:38
Wake Up/ Multitaskin? Psikologia, jo nuk mund të bëjmë shumë gjëra, kemi 1 profesion
28/07 11:32
Wake Up/ Iris Luarasi: Më parë bëheshim të zgjuar, duhet të mbanim mend sot ka google map
28/07 11:31
Wake Up/ Një shkollë shqipe, për të mbajtur gjallë gjuhën dhe për të kënaqur shqiptarinë
28/07 11:30
Wake Up/ Iris Luarasi: Njerëzit në tërë botën janë njësoj, s’ka më në botë fëmijë pa telefon
28/07 11:25
Wake Up/ Shkolla e re, festë me donatorët, ish studentë të cilët investuan rreth 150 mijë euro
28/07 11:24
Wake Up/ Psikologia: Po bie inteligjenca, fëmijët po bllokojnë arsyetimin nga telefoni
28/07 11:22
Wake Up/ Psikologia: Trashëgojmë gjenet e mençurisë, por jemi bërë “rob” të teknologjisë
28/07 11:10
Wake Up/ Pedagogu Kolë Camaj: Shkolla shqipe në Malin e Zi, jemi të lumtur e të emocionuar
28/07 11:09
Wake Up/ “Lodrat e produkte kozmetike me kimikate, fëmijë të sëmurë e gra që nuk lindin dot”
28/07 11:06
Wake Up/ Granit Sokolaj: Lodrat e rrezikshme nga tregu u sekuestruan pas alarmit të BE-së
28/07 11:04
Wake Up/ Shteti i pamundur të kontrollojë, lodrat e rrezikshme shiten kudo e sillen kontrabandë
28/07 11:04
Wake Up/ Rreth 1 mijë faqe pirate on linë që shesin lodra me lëndë kimike të rrezikshme
28/07 11:03
Wake Up/ Vija bregdetare e mbushur me lodra të pacertifikuara e me lëndë të rrezikshme
28/07 11:03
Wake Up/ Përurohet shkolla shqipe në Malin e Zi, e rindërtuar nga nxënësit e saj të dikurshëm
28/07 10:56
Wake Up/ Zhvillimet teknologjike po sjell rënie të koeficientit të inteligjencës njerëzore
28/07 10:40
Wake Up/ Mjekja: Besimtarët nuk duan të bëjnë kontrolle e analiza për anomalitë
28/07 10:13
Wake Up/ Eriketa Kroi: Ju tregoj lindjen me muzikë klasik, 36 orë me Moxart e Bethoven
28/07 10:10