Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe rritje temperaturash
06/09/2021 09:14

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin, por nuk përjashtohet mundësia për reshje, sidomos në zonat malore. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 14°C në 26°C, në zonat e ulëta nga 21°C në 30°C dhe në zonat bregdetare nga 24°C në 31°C.

Wake Up/ “Pasagjerët nuk kishin besim kur më shihnin mua grua shofere autobusi. Frikësoheshin!”
15/10 12:17
Wake Up/ “Tani do futem në kurs për patentë treni”, flet shoferja e parë e autobusit
15/10 12:16
Wake Up/ Thirrja e atletit Izmir Smajlaj: Ja pse duhet të merrni pjesë në maratonë!
15/10 12:02
Wake Up/ Mjeku: Në spitale kryhet rrethprerja për arsye fetare. S’ka asgjë të jashtëligjshme
15/10 11:47
Wake Up/ Mjeku kundërshton aktivisten: Nuk ka në statistikat zyrtare asnjë vdekje nga rrethprerja!
15/10 11:30
Wake Up/ Ylli Gurra: Mosinformimi i disa prindërve ka çuar në situata drastike të rrethprerjes!
15/10 11:17
Wake Up/ Ish-Myftiu Ylli Gurra: Rrethprerja është obligim fetar, jo detyrim
15/10 11:08
Wake Up/ Rrethprerja, fenomen i jashtëligjshëm. Reagimi i Ylli Gurrës së komunitetit mysliman!
15/10 11:07
Wake Up/ Aktivistja: Statistikat e vdekjeve të fëmijëve nga procedura e rrethprerjes në Shqipëri!
15/10 11:06
Wake Up/ Shqiptarja e parë shofere autobusi që theu tabutë në Maqedoninë e Veriut
15/10 11:05
Wake Up/ Mjeku Evin Dani: Në SHBA, fëmijëve u bëhet rrethprerje që në lindje
15/10 11:04
Wake Up/ Aktivistja: Synetllëku i jashtëligjshëm në Shqipëri. Reagojnë mjeku dhe ish-myftiu
15/10 11:03
Wake Up/ Të dielën maratonë. Bllok makinave. Si do të lëvizim në Tiranë. Flet kreu i qarkullimit
15/10 10:43
Wake Up/Mediat serbe kanë reaguar pas letrës dërguar SHBA-së për konfliktin në kufirin Serbi-Kosovë!
15/10 10:00
Wake Up/ Drilon S. Gashi: Mund të jetë lojë mediatike, por situata me Serbinë duhet marrë seriozisht
15/10 09:56
Wake Up/ Aktivistja: Të gjithë shqiptaro-amerikanët janë të brengosur për situatën në Kosovë
15/10 09:51
Wake Up/ Komuniteti shqiptar, boshnjak e malazez letër të hapur SHBA-së kundër kërcënimit serb!
15/10 09:44
Wake Up/ Shtypi i ditës, 15 Tetor 2021
15/10 08:06
Dita nis me vranësira por nga mesdita priten përmirësime të kushteve të motit
15/10 08:05
Wake Up/ Ndërtimi i teatrit nuk i interesoi asnjë politikani! Nuk u hynte në qerpik!
14/10 12:00