Wake Up/ Olimpia Smajlaj, ish Miss-i e diplomuar si biologe por karrierën e kërkon në muzikë
01/07/2020 12:10

Ajo është me origjinë nga Shkodra dhe u bë e njohur për publikun në vitin 2016 kur u kurorëzua si "Miss Bjeshka", në moshën 22 vjeçare. Që prej asaj kohe Olimpia Smajlaj ka qenë jo pak prezente në ekran ku ka spikatur me zërin e saj të veçantë si këngëtare. Ndër vite ajo ka interpretuar cover-a nga më të njohurit duke i sjellë edhe me klipe herë pas here. Pak ditë më parë ajo ka publikuar cover-in e saj më të fundit që është kënga "Love&Trust" nga Shaoling Gang (Blunt&Real 1). Edhe më herët Olimpia ka sjellë në stilin e saj shumë këngë të artistëve të njohur, të cilat i publikon në kanalin e vet në Youtube. Ajo spikat mbi të gjitha për të kënduarit live së bashku me grupin e saj, gjë që nuk është pikë e fortë edhe për shumë artistë që mund të kenë vite në tregun muzikor. Po ashtu ajo është një vajzë provokuese dhe vlerësohet shumë edhe për paraqitjen e saj të jashtme. Jo më kot thonë se "me qenë shkodran, tana i ban" sepse Olimpia ka mbaruar edhe fakultetin e Shkencave të Natyrës për Biologji me mesataren 9.2.

Wake Up/Mbyllja e një sezoni të vështirë dhe sfidues
31/07 11:51
Wake Up/ Çifti i Dj-ve, Arbëri&Erida: Bashkëshorti s’donte që të bëhesha DJ. Tani punojmë bashkë
31/07 11:42
Wake Up/ Tur Çiklistik: Stop Covid-19. Pusho në Shqipëri
31/07 11:27
Wake Up/ Bledi Strakosha sqaron infektimin e njëkohshëm nga COVID me Veliajn
31/07 10:57
Wake Up/ Si na ndikojnë ushqimet në rritjen e imunitetit në verë
31/07 10:34
Wake Up/ Efektet e kondicionerit që nuk duhen ngatërruar me Covid-19
31/07 10:34
Diell dhe temperatura të larta, moti ideal për plazh
31/07 08:03
Wake Up/ Shtypi i ditës, 31 Korrik 2020
31/07 07:57
Wake Up/ E dini sa paguhet një pilote? Shqiptarja që punon në Dubai habit me shifrën
30/07 11:58
Wake Up/ Si e pritën familjarët e mi vendimin për t’u bërë pilote
30/07 11:53
Wake Up/ Egbo për deklaratën në BBC: 1% e shqiptarëve janë racistë, 99% janë familja ime
30/07 11:42
Wake Up/ Egbo për fitoren e Tiranës: Është klubi më i madh në Shqipëri. Tani kemi festën e Kupës
30/07 11:33
Wake Up/ Xhesina Xhika: Vështirësitë dhe kënaqësitë e të qënurit pilote grua
30/07 11:33
Wake Up/ Sivjet pushimet në “sekondin e fundit”. Mes frikës nga Covid-19 dhe pamundësive
30/07 11:33
Wake Up/ Vera shton rastet e goditjeve nga dielli. Autoritet shëndetësore shpallin planin e masave
30/07 11:32
Wake Up/ Studentët bojkot zgjedhjeve në Universitete: Nuk do t’i njohim!
30/07 11:32
Dita më e nxehtë e javës, njihuni me parashikimin e motit
30/07 08:35
Wake Up/ Shtypi i ditës, 30 Korrik 2020
30/07 08:29
Wake Up/ Renis Gjoka ka një pyetje dhe përgjigjen e pret në inbox…Po nga kush?!!
29/07 11:36
Wake Up/ Vin Veli: Jam zhgënjyer nga kolegët që mbështetën ndalimin e muzikës
29/07 11:36