Wake Up/ Një propozim surprizë për martesë në 500 m lartësi me balonë, live në Wake Up
24/06/2020 10:36

Prej gati dy vitesh tashmë, Belshi është kthyer në një nga zonat turistike më të frekuentuara sidomos gjatë fundjavave. Rikonceptimi i qendrës së qytetit e ktheu Belshin në një qytezë të vogël e të bukur buzë liqenit. Impakti i parë ishte tek bizneset aktuale, por edhe të tjera që u krijuan rishtazi. Liqeni i qytetit është krejtësisht i rrethuar nga rrugë pedonale, por edhe korsi biçikletash dhe në liqen ofrohen edhe shëtitje me anije. Liqeni i qytetit nuk është i vetmi, zona e Dumresë numëron 84 liqene karstike të cilat një pamje fantastike mund ta kenë vetëm nga lart. Dhe interesi duket se ka qenë i madh. Pikërisht zonën e Dumresë me pamje nga lart në një shëtitje me balonë kishte zgjedhur Arditi, djali nga Berati për ti propozuar të fejuarës së tij për martesë. E gjitha ndodhi live në Wake Up, ndërkohë që gazetarja e TCH, Bruna Kërçyku po na tregonte këtë atraksion turistik të ofron zona e Dumresë në 500 metra lartësi mbi balonë. Arditi kishte zgjedhur pikërisht këtë mënyrë origjinale që në ditën e tij të lindjes t'i propozonte të fejuarës. Një surprizë që ai pranoi ta ndante me publikun e Wake Up. Sigurisht që ajo tha PO, teksa u përlot nga gëzimi. E cila vajzë në botë do të mund ta refuzonte një propozim të tillë kaq të veçantë, kaq të bukur e mbi të gjitha kaq romantik.

Wake Up/ Elhaida Dani tregon si i erdhi ftesa për koncertin e Ermal Metës dhe marrëdhënien me të
21/09 12:30
Wake Up/ Elhaida Dani: Riccardo Cocciante më ka parë të rritem…
21/09 12:22
Wake Up/Ermonela Jaho premton rikthimin në skenën e TKOB: Do t’i ftoj të gjithë edhe ata që refuzuan
21/09 12:16
Wake Up/ Ermonela Jaho: Artistët që refuzuan ftesën ‘Grand Gala’, duhej të sakrifikonin egon e tyre
21/09 12:14
Wake Up/ “37 mijë euro telefon e kafe, 80 mijë dieta udhëtimi shpenzuan universitetet në pandemi”
21/09 11:57
Wake Up/ Studentja debat me pedagogun Prifti:Se prisja që ju të thoni se tarifat janë simbolike
21/09 11:42
Wake Up/ Studentët: Paguajmë shtrenjtë për të marrë leksione plagjiature
21/09 11:39
Wake Up/ Pedagogu Rezart Prifti: Mos bëni pedagogët përgjegjës për tarifat. Ne, na kërkoni cilësinë
21/09 11:36
Wake Up/ Studentët: Familjet tona rraskapiten për të na paguar universitetin
21/09 11:33
Wake Up/ “Për t’më dëgjuar zanin”. Elhaida Dani rikthehet me atë që i peshon më shumë…
21/09 11:12
Wake Up/ Dr. Ilir Alimehmeti: Kush e ka kaluar virusin nuk ka nevojë për dozë të tretë vaksine
21/09 10:48
Wake Up/ Dr. Alimehmeti: Vaksinim për mbi 12-vjeçarët që kanë sëmundje shoqëruese
21/09 10:46
Wake Up/ Ermonela Jaho përlotet për skenën e TKOB, aty ku filloi ëndrrën e saj kur ishte 14 vjeç
21/09 10:46
Wake Up/ 73% e popullsisë e imunizuar. A duhet një dozë e tretë vaksine? Flet Dr.Ilir Alimehmeti
21/09 10:43
Wake Up/ Aktivistja: Tarifat që paguaja në Universitet publik të njëjta me ato në privat
21/09 10:33
Wake Up/ “Me tarifat e studentëve janë blerë rrufepritëse” Aktivistja debat me rektorin Sallaku
21/09 10:32
Wake Up/ Rezart Prifti: Tarifat në Universitet nuk janë pagesa. Me ligj arsimi publik është falas
21/09 10:28
Wake Up/ Rektori i Prishtinës: Tarifat e arsimit të lartë në Kosovë shumë më të ulëta se në Shqipëri
21/09 10:10
Wake Up/ Rektori Sallaku: Kosova ka sistem ligjor ndryshe nga Shqipëria, dy realitete të ndryshme
21/09 10:10
Wake Up/ Rektori i Prishtinës: Cilësia e studimeve të larta nuk kushtëzohet nga pagesa
21/09 10:09