Wake Up/”Misioni” i Andi Delianës për të sjell në filmin shqip Michael Madsen,aktorin e “Kill Bill”
27/11/2020 11:06

Pavarësisht pandemisë, ata që punojnë në botën e artit nuk i kanë ndalur projektet e tyre. Kështu ka ndodhur edhe me regjisorin shqiptar, i cili tashmë ka një karrierë të suksesshme në kinematografi edhe përtej kufijve shqiptarë. E kemi fjalën për Andi Delianën, i cili edhe pse jeton prej vitesh në Amerikë është kthyer tashmë në Shqipëri për të risjellë projektin e tij më ri kinematografik, një film i cili titullohet "Misioni". Filmi tregon për ngjarjet historike të viteve 80' në Shqipëri e Francë, në një periudhë ku po përgatitej një ndryshim i madh në Evropën e atëhershme, që është mbarimi i Luftës së Ftohtë. Ajo që është interesante dhe që do ta zbulojmë nëpërmjet bisedës është përfshirja në këtë film e aktorëve të njohur shqiptarë por edhe me famë ndërkombëtare. Më konkretisht, pjesë e filmit do të jenë aktorët shqiptarë Ndriçim Xhepa, Arben Bajraktaraj, Gent Bejko ,Gentian Zenelaj, Ardian Cerga, si edhe emra ndërkombëtarë si: Lia Sanchez Baltodano apo Luis Lombardi, por ndërkohë po punon për të afruar në këtë film edhe aktorin Miachael Madsen, një nga protagonistët e filmave të Tarantinos.

Wake Up/Nisma për të sjellë në Shqipëri turistë edhe në dimër. Ja destinacionet e turizmit të bardhë
15/01 12:29
Wake Up/ Ukrainsja Tatyana Bajraktari: Turistët e rajonit në dimër kërkojnë Korçën dhe Pogradecin
15/01 12:22
Wake Up/ Historia që fshihet pas këngës “I Don’t Wanna”. Kydis promovon këngën e saj të parë
15/01 11:53
Wake Up/ Balerini Klevis Tafaj: Njerëzit më thonë me habi: “Po ti edhe balerin edhe tropojan!”
15/01 11:53
Wake Up/ Klevis Tafaj, shqiptari i “Medaljes së Artë”: Si e realizova ëndrrën amerikane
15/01 11:52
Wake Up/ Arjana Muçaj: Ja si ta kuptojmë që na ka prekur “dëshpërimi i janarit”
15/01 11:52
Wake Up/ Korça zbardhet nga bora por turistët kërkojnë më shumë alternativa dhe infrastrukturë
15/01 11:52
Wake Up/ Gjimnazistët shqiptarë dhe ata në rajon bëhen bashkë për të thyer tabutë mes vendeve
15/01 11:52
Wake Up/ Shtypi i ditës, 15 Janar 2021
15/01 08:15
Mbërrin i ftohti polar në Shqipëri, njihuni me parashikimin e motit
15/01 08:05
Wake Up/ Petraq Lika, OSSH:”Akullzohen telat dhe shtyllat elektrike.Në 35 vjet hera e parë që ndodh”
14/01 12:01
Wake Up/ Meteorologia Lajda Porja: “Temperaturat ekstreme të dimrit do të shkojnë -13 gradë celsius”
14/01 11:55
Wake Up/ Dea Mishel dhe i dashuri zihen si macja me miun. Ajo tregon se për çfarë debatojnë
14/01 11:47
Wake Up/ Në gjimnaz ka qenë rebele. Dea Mishel: “Nëndrejtori mendonte se drogohesha”
14/01 11:39
Wake Up/ Dea Mishel rrëfen luftën me ankthin: “Mora ndihmë nga psikologia. Mendoja fundin e botës”
14/01 11:38
Wake Up/ Artistët italianë peticion për ndalimin e muzikës. Shqiptarët “protestojnë” në Facebook
14/01 11:37
Wake Up/ “Dolce Vita” e Dea Mishel. “Çmenduritë” e moderatores në mes të pandemisë
14/01 11:12
Wake Up/ Dyert dhe dritaret e Prizrenit në mes të qytetit. Reagim ndaj shkatërrimit të vlerave
14/01 11:05
Wake Up/ Ata me arsim 8-9 vjeçar gjejnë punë. Kosta Barjaba:”Arsyet pse arsimi “s’vlen” në Shqipëri”
14/01 11:04
Wake Up/ Mbërrin stuhia “Filomena” e gjithë Shqipëria do të ngrijë. A do të kemi energji elektrike?
14/01 11:04