Wake Up/ Mira Konçi & Ergin Oda: Kauza që bashkoi artistët shqiptarë në New York
24/02/2021 11:58

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci

Wake Up/ Mihrije Braha, kujton kur kalonte kufirin ilegalisht për të kënduar në Festivalin e Këngës
09/04 10:53
Wake Up/Mihrije Braha: Duetet me këngëtarë të tjerë janë si “hakmarrje” artistike ndaj bashkëshortit
09/04 10:53
Wake Up/ “Nuk të lë për dikë tjetër”, këndon Mihrije Braha, por mesazhi nuk është për Naimin
09/04 10:48
Wake Up/ Njihuni me sërfisten që nuk u dorëzua, edhe kur humbi krahun nga një sulm peshkaqeni
09/04 10:13
Wake Up/ 3 milionë maska përdoren në të gjithë botën në një minutë. 450 vjet për degradimin
09/04 10:13
Wake Up/ Dr. Aurora Dollenberg klasifikon vaksinat: Nga më efikasja te më pak efikasja
09/04 10:10
Wake Up/ Njihuni me “ATA”, teatrin e të rinjve në lagjet periferike që përcjell mesazhe të forta
09/04 10:09
Wake Up/ Konfirmon Federata e Mjekëve Shqiptarë: Evropa zyrtarisht në valën e tretë të pandemisë
09/04 09:54
Wake Up/ Operatorët turistikë: Kërkesa nga turistët për Thethin, por turistët nuk kanë si të vijnë
09/04 09:39
Wake Up/ Banorët e Thethit: Procesi zgjedhor rrezikohet. Shpresuam se rruga do të hapej për votat
09/04 09:32
Wake Up/ Pavlin Polia: Thethi vazhdon i bllokuar nga mosmarrëveshjet e shtetit me firmën ndërtuese
09/04 09:31
Wake Up/ Thethi i izoluar nga bora që prej dhjetorit. Banorët kërkojnë zgjidhje të situatës
09/04 09:22
Wake Up/ Shtypi i ditës, 09 Prill 2021
09/04 08:20
Diell dhe temperatura deri në 15 gradë Celsius, njihuni me parashikimin e motit
09/04 08:17
Wake Up/ Këngëtarja Janex: Jam shumë detajiste dhe kjo më është kthyer në shqetësim
08/04 11:00
Wake Up/ Rikthehet Janex: Te kënga “Vulnerable” jam 100% unë
08/04 11:00
Wake Up/ Si t’i dallojmë personat e lumtur që ti mbajmë afër?
08/04 10:21
Wake Up/ 10 këshilla për të mos e hedhur dëm ushqimin
08/04 10:21
Wake Up/ Eksperti: Si mund të përdoren të dhënat e vjedhura nga Facebook, për zgjedhje
08/04 10:19
Wake Up/ Eksperti, Brenton Bënja: Si të kontrolloni nëse adresa juaj e Facebook-ut është hackuar
08/04 10:18