Wake Up/ Këngëtarja kosovare, Ganja: Nuk do e ndryshoj stilin muzikor për shkak të tregut
23/09/2020 11:49

Mëngjesin e sotëm në “Wake Up” ishte e ftuar këngëtarja nga Kosova, Ganimete Abazi e cila për të githë publikun njihet me emrin Ganja. Që prej viteve ‘90 ajo solli këngë hite të cilat sot e kësaj dite vazhdojnë të dëgjohen. Më 15 shtator , Ganja ka rikthyer në një remake këngën “U knaqëm tu knaq” në bashkëpunim me dy djem nga Durrësi, J Gashi & Engli Versal. “E mirëprita këtë bashkëpunim nga dy djem të talentuar të Shqipërisë. Më bëhet qejfi që këngës time tanimë i është realizuar një kopje e mirë, pasi origjinaliteti i një kënge është shumë i rëndëishëm që të ruhet dhe të përcillet mirë. Po mendoj që shumicën e këngëve t’i rikthej. Kjo ide më lindi më shumë gjatë pandemisë, kur kisha kohë të shfletoja arkivën time muzikore. Dua të rikthej këngë dhe për gjeneratat e reja, sepse është gjynah mos të rikthesh këngë që janë këngë në kuptimin e plotë të fjalës dhe që kanë lënë gjurmë. Është pak problem dhe për një kohë të gjatë kam bërë pushim në mënyrë që të qendroj larg tregut dhe të mos largohem nga Ganja dhe nga stili që më karakterizon. E kam ruajtur stilin dhe falë bashkëpuntorëve të mij që prej vitit 95. Ata më njohin shumë mirë dhe kjo më ka mbajtur të sjell kualitet dhe këngë të mira”, rrëfeu Ganja gjatë bisedës me Orin dhe Islin në “Wake Up”.

Wake Up/ Eva Murati se mohon lidhjen e përfolur me aktorin turk Can Yaman, përgjigjet me: No Coment
27/10 12:13
Wake Up/Gazetarja sportive:Ky, viti i ofertave që kam refuzuar.Kritikat negative, nuk i konsideroj!
27/10 12:07
Wake Up/ “Want me back”, mundësia që s’doja ta humbisja”. Martin Pano, pjesë e “Top Awards”
27/10 11:59
Wake Up/ Eva Murati: Pse dua të intervistoj Messin dhe jo Ronaldon!
27/10 11:43
Wake Up/ 150 organizata peticion BE-së: 93% e peshqve migrues të ujërave të ëmbël janë zhdukur
27/10 11:30
Wake Up/ Bllokimi te “Shqiponja”, pasojat e një trafiku të rënduar. Cila do të jetë zgjidhja
27/10 11:30
Wake Up/ Italia rikthehet në karantinë. Skenaret e pandemisë që na dikton fqinji
27/10 11:30
Wake Up/ Shtypi i ditës, 27 Tetor 2020
27/10 08:02
Diell dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
27/10 07:52
Wake Up/ Blerim Gjeladini: Si e ndikojnë llogaritë false të rrjeteve sociale mendjen tonë
26/10 13:01
Wake Up/ Rrezarta Bojaxhiu pas “The Voice Kids”, Gjermani me këngë shqip: Ishte dëshira e prindërve
26/10 12:33
Wake Up/ Shqiptarja që mahniti Gjermaninë me zërin e saj: Gjuhën shqipe ia dedikoj Dritan Hoxhës
26/10 12:15
Wake Up/ Tenori Armaldo Kllogjeri pas një mungesë të gjatë sjell sonte mbrëmjen operistike
26/10 12:00
Wake Up/ Qyteti shqiptar me reagimet më pozitive dhe ai me reagimet më negative, në rrjetet sociale
26/10 11:51
Wake Up/Dr. Roland Zhuka: Shqiptarët duan buzëqeshje të bukur, rriten kërkesat në kozmetikën dentare
26/10 11:43
Wake Up/ Studentët pa abone, dorëzojnë peticion në Bashkinë e Tiranës
26/10 11:43
Wake Up/ Shtypi i ditës, 26 Tetor 2020
26/10 10:42
Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me vranësira dhe ulje temperaturash
26/10 10:31
Wake Up/ Kush është futbollisti më i mirë i momentit sipas Redi Jupit?
23/10 11:35
Wake Up/Redi Jupi: Nga cilat kërkesa duhet të heqin dorë Liga dhe Qeveria që t’i jepet fund bojkotit
23/10 11:35