Wake Up/ Incidenti i gazetares shqiptare në raportim. Djali i ndërhyn në lidhjen direkte
03/06/2020 11:32

Gjatë kohës së pandemisë jemi ndeshur me raportime të shumta anembanë botës, pasi të gjithë ishim të interesuar të mësonim detaje dhe informacione që lidheshin me të rejat më të fundit. Megjithatë ka pasur raste që të tilla raportime nga shtëpia në lidhje skype herë – herë janë shoqëruar dhe me incidente të sikletshme të cilat kanë bërë dhe xhiron e rrjetit. Në këtë rast ne do t’i referohemi një raportimi skype të gazetares së Radio Televizionit të Kosovës, Gjeraqina Tuhina e cila jeton në Bruksel. Teksa ajo po raportonte mbi Samitin e Zagrebit, në dhomë futet djali i saj 4-vjeҫar Uliksi, i cili edhe pse e ëma po fliste donte t’i dhuronte një përqafim apo dhe ta shihte se ҫfarë po bënte dhe për asnjë moment të mos largohej nga ajo… Në këtë mënyrë ai u bë pjesë e një transmetimi direkt në RTK, që duhet theksuar mjaft i sikletshëm për kolege Gjeraqinën, për të cilën primare edhe pse në një situatë të tillë ishte raportimi korrekt pavarësisht rrethanave. Gazetarja Gjeraqina Tuhina është e martuar me aktorin Jehon Gorani, një ndër aktorët më të njohur të viteve ‘90. Roli i tij më i njohur është ai në filmin "Një pallto për babanë tim në burg". Ai ka luajtur edhe në filmin e huaj "Krusk" me aktorin e famshëm Colin Firth. Çifti ka dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë, Anais dhe Uliks. Për të mësuar më shumë rreth jetës së saj atje dhe raportimit të “sikletshëm” Gjeraqina na tregoi çfarë ndodhi dhe si e përjetoi incidentin me të birin në një lidhje skype nga Brukseli.

Wake Up/ “Karnavalet e Korçës”, nuk ndalen as me pandeminë. Këtë vit edhe samba braziliane
03/07 10:45
Wake Up/ Turistët e huaj zgjedhin Pukën, si parajsën e fshehur të aventurës
03/07 10:44
Wake Up/ Fushata “Pusho shqip”. A do të na mjaftojë turizmi patriotik?
03/07 10:44
Wake Up/ Eugena Tomini: Rasti i foshnjës me COVID. Babai i sapoardhur nga një vend Evropian
03/07 10:43
Wake Up/ Eugena Tomini ISHP: COVID po prek edhe moshat 30-40 vjeç
03/07 10:43
Vapë dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit
03/07 08:06
Wake Up/ Shtypi i ditës, 03 Korrik 2020
03/07 08:04
Wake Up/ Olsi Bylyku: Gena më ftoi për bashkëpunim. Më tha: Do të dalësh në klip si askush tjetër…
02/07 11:53
Wake Up/ Olsi Bylyku: Të dashurës i iku truri nga modelja në klip. Ja çfarë më tha…
02/07 11:27
Wake Up/ Balerini Jurgen Bala, që po synon “Dancing with the Stars” në Amerikë
02/07 11:21
Wake Up/ Barometri i Ballkanit: Shqiptarët me besimin më të ulët në rajon tek prodhimet vendase
02/07 11:03
Wake Up/ Sondazhi: Shitblerja e votës, problemi më i rëndë që shohin qytetarët
02/07 11:03
Wake Up/ Majlinda Keta thirrje studentëve: Votoni të zgjidhni përfaqësuesit tuaj në Universitet
02/07 11:02
Wake Up/ Shtypi i ditës, 02 Korrik 2020
02/07 08:01
Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit
02/07 07:59
Wake Up/ Olimpia Smajlaj, ish Miss-i e diplomuar si biologe por karrierën e kërkon në muzikë
01/07 12:10
Wake Up/ Ervin Shijaku i Transportit: Ministrja s’ka hipur ndonjëherë në autobus se njeh situatën
01/07 11:23
Wake Up/ Meri Shehu: Si do ta gjejë ditëlindja kryeministrin Rama këtë 4 korrik
01/07 11:23
Wake Up/ Astrologe, Meri Shehu: Shenjat që do kalojnë pushime të bukura dhe të varfëra
01/07 11:22
Wake Up/ Operatorët e Transportit Publik: Protokolli i pazbatueshëm. Kërkojmë tryezë me palët
01/07 11:04