Wake Up/ Genti Lasku: Ja sa vrojtues plazhi duhen për të siguruar gjithë bregdetin shqiptar
15/06/2021 10:41

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku

Wake Up/ Psikologe Dhurata Nixha: Mes përditshmërisë, familjes e punës si mund të çlodheni vërtet
23/07 11:06
Wake Up/ “Open Cinema” filma në 12 qytete të Shqipërisë që nuk kanë kinema
23/07 10:55
Wake Up/ Nevina Shtylla, me pushime nga ekrani. Ja ku do ta shohim në shtator…
23/07 10:47
Wake Up/ Mohon zërat se është në një lidhje me Capital T. Nevina Shtylla: Jemi miq të mirë
23/07 10:30
Wake Up/ Gazetari Artur Bibe: Mos u nisni për pushime në Greqi nëse s’keni bërë vaksinën
23/07 09:54
Wake Up/ Nostalgjia është kthyer në modë. “Shqiptarët e duan stilin Vintage dhe Retro”
23/07 09:49
Wake Up/ Studimet thonë se të stakosh trurin nuk është thjesht një fjalë goje. Mësoni si?!
23/07 09:44
Wake Up/ Situatë kaotike në Greqi, anulohen shumë rezervime për pushime, frikë nga “Delta”
23/07 09:36
Wake Up/ Shtypi i ditës, 23 Korrik 2021
23/07 08:19
Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit
23/07 08:17
Wake Up/ Këngëtarja Era Rusi: E dua familjen tradicionale por jo të jetoj nën një çati me vjehrrën
22/07 11:37
Wake Up/ “Shtretër prej kartoni dhe automjete pa shofer në Tokyo”. Na e zbulojnë Olimpistët tanë
22/07 11:24
Wake Up/ Nuk parakalojmë të parët në “Tokyo 2020”, na “ndëshkon” alfabeti japonez
22/07 11:23
Wake Up/ Mimoza Hajdarmataj: Ka një ndërgjegjësim në rritje të shqiptarëve për të siguruar jetën
22/07 11:11
Wake Up/ Era Rusi: Frymëzim i momentit t’i këndoja vjehrrës “Me zemër të bardhë”
22/07 11:08
Wake Up/ Era Rusi: Më pëlqen që pushimet t’i bëj në Shqipëri edhe pse çmimet janë të larta
22/07 10:52
Wake Up/ Rriten rastet me Covid në Fshatin Olimpik. Si është gjendja e Ekipit Olimpik Shqiptar
22/07 10:35
Wake Up/ Kosova, ku librat nga Shqipëria piratohen më shumë. QKLL dhe botuesit luftë informalitetit
22/07 10:32
Wake Up/ Veshën tuta të shkurtra dhe jo bikini, gjobiten vajzat norvegjeze të handball-it
22/07 10:29
Wake Up/ Pavarësisht pandemisë, sigurimi i shëndetit në udhëtim është në rënie
22/07 09:59