Wake Up/ Farmacistët: Nëse shteti nuk na i siguron vaksinat, të na lejojë që t’i blejmë vetë
22/01/2021 13:11

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku

Wake Up/ Vesa Smolica i përgjigjet atyre që e paragjykojnë për veshjet dhe fotot provokuese
05/03 11:59
Wake Up/ Nga roboti SPAK te sistemi që kalkulon punën me pagën. Shpikjet e 17-vjeçarit Jusuf Rrustaj
05/03 11:42
Wake Up/ Ambasadori turk: Qarqe të caktuara tentojnë që Turqia e Shqipëria të mos jenë në BE
05/03 11:33
Wake Up/ A po e ndihmon Erdogan fushatën e Ramës? Ja si përgjigjet Ambasadori i Turqisë në Tiranë
05/03 11:28
Wake Up/ “Njësoj”, të dy të vrarë, të dy të zhgënjyer, ja për kë këndon Vesa Smolica
05/03 11:19
Wake Up/ Ambasadori i Turqisë: Në ndeshjet Turqi-Shqipëri bëj tifo për ekipin që luan më mire
05/03 11:16
Wake Up/ I riu shqiptar krijon robotin që dezinfekton shkollën nga virusi. Quhet SPAK
05/03 11:00
Wake Up/ Logopedët: Teleterapia për fëmijët me probleme më të folurën dhe këshilla për prindërit
05/03 10:55
Wake Up/Marrëdhëniet Shqipëri-Turqi, si vende mike apo ka interesa strategjike? Flet Ambasadori turk
05/03 10:51
Wake Up/ Problemet në të folur të fëmijëve u shtuan në pandemi. Logopedët: Efektet janë afatgjata
05/03 09:44
Wake Up/ Simptomat që kanë pasur qytetarët pas vaksinimit. Flet shefja e vaksinimit në ISHP
05/03 09:40
Wake Up/ Erida Nelaj, ISHP: Në listat e vaksinimit janë përfshirë, stomatologët dhe farmacistët
05/03 09:39
Wake Up/ Erida Nelaj, ISHP: Ja si do të kryhet vaksinimi i mësuesve dhe të sëmurëve kronikë
05/03 09:38
Wake Up/ Shtypi i ditës, 05 Mars 2021
05/03 09:22
Wake Up/ Rikthehen reshjet dhe ulen temperaturat, njihuni me parashikimin e motit
05/03 09:21
Wake Up/ “Suksesi i disa muzikantëve sot më ofendon”,flet pianisti dhe kompozitori i njohur shqiptar
04/03 11:52
Wake Up/ Markelian Kapidani thirrje muzikantëve të vërtetë: Ngrini zërin për banalizimin e muzikës
04/03 11:48
Wake Up/ Qytetarët denoncojnë te Qendra “Konsumatori Shqiptar” si po i “zhvasin” me kreditë
04/03 11:21
Wake Up/ Markelian Kapidani lë Zvicrën i irrituar nga muzika që prodhohet dhe dëgjohet në Shqipëri
04/03 11:04
Wake Up/ Biologia tregon si pasioni i qëndisjes me lule i lindi nga dhurata që i bëri i dashuri
04/03 10:52