Wake Up/ Diell dhe rritje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit
18/06/2021 09:13

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga 13°C në 24°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 31°C dhe në zonat bregdetare nga 23°C në 33°C. Era do të jetë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë. Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 13°C në 27°C dhe në zonat e ulëta nga 16°C në 30°C. Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës.

Wake Up/ Jo rastësi që filmi shqiptar kandidat në Venecia, është realizuar nga një staf vetëm gra
30/07 11:30
Wake Up/ Elsa Ballauri: Jam kritike, pse debati i seksizmit nuk bëhet nga sportistet shqiptare
30/07 11:16
Wake Up/ Elsa Ballauri, aktiviste: Gratë e të gjitha fushave më ne fund po flasin për seksizëm
30/07 11:15
Wake Up/ Amarilda Prenga, volejbolliste: Se kam ndjerë asnjëherë seksizmin në sportin shqiptar
30/07 11:09
Wake Up/ Grupi Barcelona Gipsy Balkan Orchestra këndon shqip në Kalanë e Rozafës
30/07 10:42
Wake Up/ Sfidat e regjisores së filmit “Vera andrron detin” , në Festivalin e Filmit në Venecia
30/07 10:26
Wake Up/ Udhëtoi me biçikletë nga Gjermania në Kosovë për të parë gjyshen. I riu tregon peripecitë
30/07 10:02
Wake Up/ Sportistet nuk duan “të zhvishen” më gjatë garave! Flasin Elsa Ballauri dhe Amarilda Prenga
30/07 09:52
Wake Up/ “Ha, se vjen gogoli”, “Rri urtë, se vjen polici!” etj. Sa keq bëjmë kur frikësojmë fëmijët?
30/07 09:31
Wake Up/ Shtypi i ditës, 30 Korrik 2021
30/07 08:15
Tjetër ditë e nxehtë/ Diell dhe temperatura deri në 42 gradë, njihuni me parashikimin e motit
30/07 08:11
Wake Up/ Gjon’s Tears: Doja t’i shihja lotët. Gjyshi ishte i pari që mora në video pas Eurovisionit
29/07 11:49
Wake Up/ Gjon’s Tears: Dëgjoj shumë njerëz që thonë vdiq muzika por jo sot muzika ka diversitet
29/07 11:40
Wake Up/ Gjon’s Tears: Ëndrroj një duet me Greis Jones dhe bashkëpunim me aktoren Isabbel Huppert
29/07 11:31
Wake Up/ Ibrahimoviç “flet” shqip. Aktori Granit Rushiti flet për rolin në filmin “I am Zlatan”
29/07 11:23
Wake Up/ Gjon’s Tears: Do t’ju surprizoj me albumin tim dhe me bashkëpunimin me Arilena Arën
29/07 11:08
Wake Up/Turqit në kuzhinë,ukrainasit në bare,indianët kamerier,etj,shërbimi i turizmit shqiptar 2021
29/07 10:13
Wake Up/ Turizmi shqiptar mbahet me punëtorë të huaj por nuk janë të kualifikuar
29/07 10:12
Wake Up/ Arjan Xhelaj:Gabimet më të shpeshta që bëjnë maturantët në aplikimin për në universitet
29/07 10:12
Wake Up/ Nis aplikimi për në universitete. Kujdes! Keni 6 ditë afat për të zgjedhur degën që doni
29/07 10:12