Wake Up/ Bebe Rexha i postoi remix-in e “Say my name” me çifteli. Jurgen Pecnikaj: U habita
28/09/2020 12:16

Mëngjesin e sotëm në “Wake Up” ishte artisti Jurgen Pecnikaj, 25 vjeçari nga Tropoja i cili gjithnjë e më shumë risjell në versione origjinale hitet botërore dhe ato shqiptare. Pak ditë më parë ishte pikërisht këngëtarja Bebe Rexha që publikoi remix-in me çifteli të këngës “Say my name”, ndërkohë një vit më parë ka qenë artisti i madh Daddy Yankke. Por si ndihet 25-vjeçari teksa yjet botërorë e përkrahin atë: “Është një emocion i papërshkrueshëm të vlerësohesh nga një artiste si Bebe Rexha dhe kjo më ka motivuar për të punuar edhe më tej. Edhe nga artisti botëror Daddy Yankee kam mbetur shumë i surprizuar dhe madje e kam hapur profilin e tij disa herë për ta besuar që kjo është e vërtetë. Synoj të risjell çiftelinë dhe këngët folklorike. Është bukur që çiftelia të mbetet tek të rinjtë e sotëm, është një vlerë e kombit”. Në familjen e tij çiftelia është pjesë në dy breza. “Zgjodha të largohem nga Shqipëria për një jetesë më të mirë edhe pse e di që në Shqipëri ka më shumë hapësirë për të investuar për çiftelinë. Shumë shpejt do gjej mundësi që të krijoj hapësira për muzikën me çifteli në Berlin, por për këtë duhet mbështetja e të gjithëve. Duhet të bëhemi bashkë për të ruajtur vlerat e çiftelisë dhe të muzikës folklorike ndaj dhe unë përpiqem t’i sjell në versione moderne që të rinjtë të fillojnë ta dashurojnë atë, për ta popullarizuar sa më shumë këtë instrument dha ta vlerësojmë si trashëgimi”.

Wake Up/ Eva Murati se mohon lidhjen e përfolur me aktorin turk Can Yaman, përgjigjet me: No Coment
27/10 12:13
Wake Up/Gazetarja sportive:Ky, viti i ofertave që kam refuzuar.Kritikat negative, nuk i konsideroj!
27/10 12:07
Wake Up/ “Want me back”, mundësia që s’doja ta humbisja”. Martin Pano, pjesë e “Top Awards”
27/10 11:59
Wake Up/ Eva Murati: Pse dua të intervistoj Messin dhe jo Ronaldon!
27/10 11:43
Wake Up/ 150 organizata peticion BE-së: 93% e peshqve migrues të ujërave të ëmbël janë zhdukur
27/10 11:30
Wake Up/ Bllokimi te “Shqiponja”, pasojat e një trafiku të rënduar. Cila do të jetë zgjidhja
27/10 11:30
Wake Up/ Italia rikthehet në karantinë. Skenaret e pandemisë që na dikton fqinji
27/10 11:30
Wake Up/ Shtypi i ditës, 27 Tetor 2020
27/10 08:02
Diell dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
27/10 07:52
Wake Up/ Blerim Gjeladini: Si e ndikojnë llogaritë false të rrjeteve sociale mendjen tonë
26/10 13:01
Wake Up/ Rrezarta Bojaxhiu pas “The Voice Kids”, Gjermani me këngë shqip: Ishte dëshira e prindërve
26/10 12:33
Wake Up/ Shqiptarja që mahniti Gjermaninë me zërin e saj: Gjuhën shqipe ia dedikoj Dritan Hoxhës
26/10 12:15
Wake Up/ Tenori Armaldo Kllogjeri pas një mungesë të gjatë sjell sonte mbrëmjen operistike
26/10 12:00
Wake Up/ Qyteti shqiptar me reagimet më pozitive dhe ai me reagimet më negative, në rrjetet sociale
26/10 11:51
Wake Up/Dr. Roland Zhuka: Shqiptarët duan buzëqeshje të bukur, rriten kërkesat në kozmetikën dentare
26/10 11:43
Wake Up/ Studentët pa abone, dorëzojnë peticion në Bashkinë e Tiranës
26/10 11:43
Wake Up/ Shtypi i ditës, 26 Tetor 2020
26/10 10:42
Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me vranësira dhe ulje temperaturash
26/10 10:31
Wake Up/ Kush është futbollisti më i mirë i momentit sipas Redi Jupit?
23/10 11:35
Wake Up/Redi Jupi: Nga cilat kërkesa duhet të heqin dorë Liga dhe Qeveria që t’i jepet fund bojkotit
23/10 11:35