Wake Up, 25/1`/2014 – Programimi në shkolla
25/11/2014 00:00

Të programosh në kompjuter është një mundësi e mirë për të përdorur teknologjitë e reja. Por edhe për karrierën në të ardhmen. Kjo sepse shkencat kompjuterike gjenden kudo, sa kohë që edhe kompjuterat na rrethojnë në cdo aktivitet të përditshëm.

Wake Up/ Vajzat kineze “i mundin” shqiptarët në testin e gjuhës shqipe
15/04 11:10
Wake Up/ Kinezet “shqiptare” të Kinës, këndojnë “Mirëmëngjes” të Alban Skënderajt
15/04 11:05
Wake Up/ “Pallati 176” i famshëm edhe në Kinë. Studentet kinezë e vënë në skenë
15/04 10:50
Wake Up/ Kinezet “shqiptare”,s’kanë qenë kurrë në Shqipëri por flasin e këndojnë shqip më mirë se ne
15/04 10:47
Wake Up/ Sot Dita Botërore e Artit. Tregu global i tij “përpëlitet” në një 2021-sh të vështirë
15/04 10:35
Wake Up/ Zbulohet origjina e sallatës jeshile: Analiza e ADN-së tregon se …
15/04 10:17
Wake Up/ Blerina Bombaj, Celebrity-t jo pika reference për të këshilluar dieta. Po ju marrin në qafë
15/04 10:13
Wake Up/ Dietologia: Kurrë s’kemi pasur kaq shumë kërkesa për dieta.Njerëzit rrinë në listë pritjeje
15/04 09:56
Wake Up/ Biologu Halil Ibrahimi: Si e zbulova insektin e panjohur “Potamophylax coronavirus”
15/04 09:49
Wake Up/ “92% e grave ushqehen si një 7-vjeçar”, Blerina Bombaj: Kalorazhi ditore jo më pak se…
15/04 09:48
Wake Up/ Dr.Gent Stroni: Tirana ka arritur imunitetin në 60-65%. Vitin tjetër kthehemi në normalitet
15/04 09:28
Wake Up/A pritet të ketë rritje të rasteve me Covid? Ja si përgjigjet mjeku infeksionist Gent Stroni
15/04 09:27
Wake Up/ Simptomat e Covid kanë ndryshuar, më pak kollë, më shumë lodhje. Dr.Stroni: Ja pse?
15/04 09:27
Wake Up/ Shtypi i ditës, 15 Prill 2021
15/04 08:29
Vranësira dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit
15/04 08:28
Wake Up/Historia e Sherife Lutës, nënës që u bë simbol i luftës në Kosovë me foton e foshnjës në gji
14/04 11:17
Wake Up/ Nëna kosovare: Pas 24 orë ecje, vajza ngriu, s’qante më. E futën në furrë të sobës dhe…
14/04 11:16
Wake Up/ “Muri i Kujtesës”, mozaiku i fotos simbol të nënës me foshnjën teksa iknin nga serbët
14/04 11:11
Wake Up/ Studimi i Heritage Sience zbulon pse shkruhen dokumentet ligjorë mbi lëkurën e deleve?
14/04 10:16
Wake Up/”Shqiptarët në Britani hezitojnë të vaksinohen. U besojnë teorive konspirative mbi vaksinat”
14/04 10:05