Wake Up, 25/11/2014 – Si i mbijetova trafikut
25/11/2014 00:00

Ajo e kishte njohur dhunën që fëmijë. U rrit në një familje ku burri i shtëspisë ushtronte dhunë ndaj gruas. Nuk e kishte njohur ngrohtësinë familjare, nuk e kishte njohur dashurinë, ndaj kur një një ditë një djale nisi ta trajtonte si `Bukuroshja e Durrësit`, ajo e besoi.

Wake Up/Historia e Sherife Lutës, nënës që u bë simbol i luftës në Kosovë me foton e foshnjës në gji
14/04 11:17
Wake Up/ Nëna kosovare: Pas 24 orë ecje, vajza ngriu, s’qante më. E futën në furrë të sobës dhe…
14/04 11:16
Wake Up/ “Muri i Kujtesës”, mozaiku i fotos simbol të nënës me foshnjën teksa iknin nga serbët
14/04 11:11
Wake Up/ Studimi i Heritage Sience zbulon pse shkruhen dokumentet ligjorë mbi lëkurën e deleve?
14/04 10:16
Wake Up/”Shqiptarët në Britani hezitojnë të vaksinohen. U besojnë teorive konspirative mbi vaksinat”
14/04 10:05
Wake Up/ Vetëm vajzat duan të studiojnë. Migen Qiraxhi: E shohin Universitetin si pavarësi
14/04 10:03
Wake Up/ Shqiptarë, vaksinohuni! Fushata e Radio-s së parë shqiptare në Britani
14/04 09:49
Wake Up/ Rekordi: 91% e regjistrimeve në mjekësi në 2021 ishin femra. A ndikoi pandemia?
14/04 09:40
Wake Up/ Eksporti i bimëve medicinale. Pandemia rriti kërkesat nga tregjet evropiane
14/04 09:38
Wake Up/ Shtypi i ditës, 14 Prill 2021
14/04 08:13
Reshje dhe ulje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit
14/04 08:11
Wake Up/ Kampioni Briken Calja: Jam shumë pranë medaljes olimpike. E ndjej!
13/04 11:09
Wake Up/ Edhe kampionët qajnë. Kush e përloti live medalistin Briken Calja?!
13/04 11:02
Wake Up/ Hetimi i “The Guardian”: Si politikanët mashtrojnë në FB. Eksperti shpjegon mekanizmin
13/04 11:00
Wake Up/ Briken Calja tregon emocionet e triumfit në Rusi ku rrëmbeu medalje argjendi dhe bronzi
13/04 10:43
Wake Up/ CDC: Larja apo dezinfektimi nuk ndikon që të mbroheni nga Covid
13/04 10:30
Wake Up/ Burrat më dominues, ambiciozë dhe aventurierë janë baballarët më të mirë
13/04 10:29
Wake Up/ Petrit Kllokoqi: Pse protesta ime me manekina u klikua më shumë se vdekja e Princit Filip
13/04 10:26
Wake Up/ Flori Mumajesi i dhuroi për martesë këngën “Thjesht të du”. Protagonisti zbulon arsyen
13/04 10:08
Wake Up/Politikës shqiptare i “bie pazari” në FB. Detyrimi për identifikim solli rënie të “reach”-it
13/04 10:02