Vrasja në Shkodër, arrestohet autori, edhe dy bashkëpunëtorë në kërkim
29/11/2020 12:18

Policia ka vënë në pranga autorin e vrasjes së 46 vjeçarit Ridvan Ramazanit në fshatin Mushan në Shkodër. Milkjor Gjoka, 25 vjeç, banues në fshatin Dajç, u arrestua nga uniformat blu, për veprën penale, Vrasje me paramendim e kryer në bashkëpunim. Ndërkaq, në kërkim, si bashkëpunëtor në vrasje, u shpallën edhe dy vëllezër; Hydajet Mehmedaj 33, vjeç dhe Duel Mehmedaj, 31 vjeç, të dy banorë në fshatin ku ndodhi vrasja, mëngjesin e së shtunës. Nga hetimet, ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri tjetrin, në afërsi të një pike karburanti, kanë vrarë me kallashnikov, Ridvan Ramazanin. Dyshimet janë, se autorët janë konfliktuar me djalin e viktimës, ndërsa ky i fundit ka ndërhyrë për të sqaruar situatën. Por disa orë më pas, autorët e ekzekutuan Rivan Ramazanin, me breshëri plumbash në automjetin e tij. Nga hetimet e kryera, u vunë në pranga edhe dy persona të tjerë për moskallëzim të krimit. Sipas policisë, shtetasi B. M. 49 vjeç, banues në fshatin Mushan, Shkodër dhe M. G., 49 vjeçe, banuese në fshatin Suka-Dajç, kanë qenë prezent kur ka ndodhur ngjarja por nuk kanë kallëzuar në polici për krimin e ndodhur. Grupi hetimor ka sekuestruar në vendin e ngjarjes, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë, dy krëhëra me fishekë pistolete, gëzhoja të armës automatike, automjetin e viktimës dhe prova të tjera të vlefshme që do t’i shërbejnë zbardhjes dhe dokumentimit të ngjarjes.

Top News – Si u shua familja nga Kosova/ Aksidenti me 4 të vdekur, shpëtoi vetëm vajza
15/01 13:12
I vënë flakën makinës në Durrës/ Ndërhyn zjarrfikësja, shpëton banesa e dy makina
15/01 13:02
Top News – Ngrica e borë në rrugë/ Bulqizë, vështirësi për lëvizjen e mjeteve
15/01 13:01
Top News – Vështiresi në Qafë Thanë/ Lëvizja e mjeteve vetëm me zinxhirë
15/01 13:00
Top News – Biden nuk humbet kohë…/ Prezanton paketën stimuluese prej 1.9 trilionë usd
15/01 12:53
Vonesat për mallrat në port/ Ankohen drejtuesit e kamionëve në Durrës
15/01 12:51
Aksidenti në Tiranë, një i lënduar/ Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë çastet e përplasjes
15/01 12:51
Në rrugë duhet kujdes/ Reshjet e dëborës u pasuan nga ngricat në Qafë-Thanë
15/01 12:50
Probleme në rrugë dhe me energjinë/ Reshjet e dëborës izolojnë fshatrat e thellë në Korçë
15/01 12:50
Fier/ Makina del nga rruga në përpjekje për të shmangur një tjetër automjet
15/01 12:42
Bulqiza nën disa cm dëborë/ Në rrugë ka akull. Kalohet me zinxhirë
15/01 11:51
Rrogozhinë, tokat kthehen në kënetë nga përmbytjet
15/01 11:47
Top News – Izolohen disa zona në Korçë/ Trashësia e borës arrin mbi 30 cm
15/01 11:01
Top News – Tiranë, aksidenti i frikshëm/ Pamjet, kalimtarja shpëton për mrekulli
15/01 11:01
Bulqizë/ Situatë e rënduar nga reshjet e dëborës, qarkullimi i automjeteve i vështirë
15/01 10:38
Vetëm 2 metra larg! Kalimtarja shpëton për mrekulli pas përplasjes së tmerrshme të dy makinave në Tiranë
15/01 09:55
Rikthehen reshjet e dëborës/ Në Korçë, Qafë Thanë dhe Elbasan. Vështirësi në disa akset rrugore
15/01 03:09
Aksidenti tragjik, 4 viktima/ Shuhet familja nga Kosova, makina u përplas në Rubik. Shpëton fëmijë 2 vjeç
15/01 03:06
Korça përfshihet nga reshjet dëbore, rëndohet trafiku i automjeteve
14/01 22:55
Bulqizë, rëndohet situata për shkak te reshjeve të dendura të dëborës
14/01 22:53