Vrasja e Zall-Bastarit/ I kërkohet ndihmë Kosovës për ndërtimin e profilit gjenetik të viktimës
26/01/2021 19:56

Drejtesia kosovare shpresohet te jape serisht ndihme per zbardhjen e nje krimi te ndodhur ne tirane, ku as identiteti i viktimes as autoret nuk jane zbardhur ende. Behet fjale per vrasjen permes djegies te nje shtetasi , eshtrat e te cilit u gjeten te karbonizuara majin e 2017 ne zonen e zall bastarit nga banore te zones. Burime te besueshme prane laboratorit te kriminalistikes deshmojne per tch se ne afersi te kufomes se djeghur u gjete dhe nje usb e djegur si dhe nje bidon i boshatisur me lende djegese. usb per nje kohe te gjate ju nenshtruar ekspertimit tekniko kompjuterik, por rezultoi e pamundur te zbuloheshin te dhena. Pas bashkeounimin me palen kosovare per nje ngjarje tejter te zbardhur , ku dhe u zbulua vrasja e eglantina bucit vrare nga i ati dhe i vellai, drejtoria e mardhenieve juridiksionale me jashte do ti kerkoje serisht ndihme kosoves. Burimet e besueshme thone se provat dhe pjese te eshtrave te djegura me qellim perfitimin e profilit gjenetik te adn do te eprcillen drejt agjensise se kosoves per te perfituar te dhena me interes per hetimin. Burimet shume te rezervuara i thane tch se kane dyshime mbi identitetinn e viktimes e djegur se mund te jete nje nga personat e zhdukur pak kohe me pare per nje ngjarje kriminale te bujshme e per kete shkak njerit prej familjareve te viktimes iu eshte marre pershtyme permes tamponit steril per tu krahasuar me te dhenate e kufomes se paidentifikuar.

Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, pamjet e zjarrit
05/03 20:42
U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53
Peshëngritësi shqiptar në Europian/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjel Velin
05/03 15:48
Ekspozitë kundër shitjes së votës/ Hapet në Korçë, e titulluar “Premtoi heroit tënd”
05/03 15:47