Vodhën bizhuteri në një argjendari, vihen në pranga 2 vëllezër
01/12/2020 12:21

Tiranë- Dy vëllezër janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen se kanë vjedhur rreth 800 mijë lekë bizhuteri në një argjendari. Sipas policisë shërbimet e Komisariatit Nr. 2, pas njoftimit të marrë se në rrugën “Muhamet Gjollesha”, dy shtetas kishin vjedhur argjendarinë në pronësi të shtetases Z. S. dhe më pas ishin larguar me një automjet tip “Benz”, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin e koduar “Brothers”, në kuadër të të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit: A. S., 27 vjeç dhe A. S., 29 vjeç ( vëllezër), banues në Tiranë, të dy të dënuar në Itali, për veprën penale “Vjedhja”. Gjatë kontrollit të banesës së këtyre shtetasve u gjetën dhe u sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kokainë, disa sende me vlerë të dyshuara të vjedhura, një sasi parash të dyshuara të përfituara nga shitja e sende me vlerë, veshjet e përdorura gjatë vjedhjes, automjeti tip “Benz” me të cilin janë larguar, 2 aparate celular dhe një sasi valute. Njoftimi i policisë: Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 2, operacioni i koduar “Brothers”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes dhe të narkotikëve. Vodhën bizhuteri me vlerë 8 milionë lekë të vjetra në një argjendari, vihen në pranga 2 vëllezër. Të dy vëllezërit me precedent të mëparshëm penal në fushën e vjedhjes. Sekuestrohen një sasi me lëndë narkotike kokainë, disa sende me vlerë të dyshuara të vjedhura, një sasi parash të dyshuara të përfituara nga shitja e sendeve me vlerë, veshjet e përdorura gjatë vjedhjes, automjeti me të cilën u larguan autorët dhe sende të tjera të kundërligjshme. Shërbimet e Komisariatit Nr. 2, pas njoftimit të marrë se në rrugën “Muhamet Gjollesha”, dy shtetas kishin vjedhur argjendarinë në pronësi të shtetases Z. S. dhe më pas ishin larguar me një automjet tip “Benz”, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin e koduar “Brothers”, në kuadër të të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit: A. S., 27 vjeç dhe A. S., 29 vjeç ( vëllezër), banues në Tiranë, të dy të dënuar në Itali, për veprën penale “Vjedhja”. Gjatë kontrollit të banesës së këtyre shtetasve u gjetën dhe u sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kokainë, disa sende me vlerë të dyshuara të vjedhura, një sasi parash të dyshuara të përfituara nga shitja e sende me vlerë, veshjet e përdorura gjatë vjedhjes, automjeti tip “Benz” me të cilin janë larguar, 2 aparate celular dhe një sasi valute. Vijon puna për dokumentimin e vjedhjeve të tjera të ndodhura në qarkun e Tiranës, në të cilat mund të jenë të implikuar këta shtetas. Materialet iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Top News – Tiranë, kapen me 800 gr kokainë/ Pranga dy shpërndarësve tek ’21 dhjetori’
26/01 12:14
Top News – ‘Të prekurit nga covid po rriten’/ Meta kritik-virusi nuk ndalet me propagandë
26/01 11:15
Bulqizë/ Rikthehen reshjet e dëborës, vështirësi në qarkullim
26/01 11:05
Përmbytje në qarkun e Durrësit/ 11 familje të evakuuara
26/01 10:29
Top News – Sulmohet gjatë natës një biznes/ Elbasan, lokali pranë Drejtorisë të Policisë
26/01 10:21
Top News – Shiut nuk ndalet, vijojnë përmbytjet/ Përdorni zinxhirët në Korçë e zonat veriore
26/01 10:18
Top News – Arrestohet infermierja e infektivit/ I vodhi paratë pacientit që ndërroi jetë
26/01 10:01
Përmbytje gjatë natës në Vlorë, evakuohen 10 familje! Vjosa në nivel kritik
26/01 09:45
Patra, ekzekutohet shqiptari/ Vrasja e 27-vjeçarit, dyshohet për përplasje mes bandave shqiptare
26/01 02:36
Top News – Operacion, kapet Cafi i Shkodrës/ I ‘forti’ që i ka shpëtuar disa herë policisë
25/01 22:50
Top News – `Je komplet fallco`/ Ndizen gjakrat në `përputhen` shpërthen Melisa
25/01 22:23
Aksident tragjik në Vlorë, humb jetën punonjësi i policisë
25/01 22:18
Që prej 11 janarit, mësuesit nuk shkojnë në shkollë. Pamjet e frikshme të urës
25/01 22:01
Top News – Hajdut në Vlorë, mafioz në Greqi/ Kush është Mario Metaj, viktima e atentatit
25/01 21:58
Top News – Negociata urgjente me pronarët/ Qeveria miraton aktin, kuvendi 45 ditë kohë
25/01 21:58
Top News – Reshjet, rreziku nga hidrocentralet/ KESH në gatishmëri, ja shifrat e shkarkimeve
25/01 21:58
Ekskluzive- Gruaja që ndihmoi terroristët/ Nis hetimi edhe në Shqipëri për Enkelejda Zacen
25/01 20:42
Shtëpitë e reja në Manzë / Kryeministri ndoqi punimet edhe në lagjen e re të Fushë Krujës
25/01 20:23
Teatri i operas nis sezonin/ Premiera me shfaqjen “artistët e së ardhmes”
25/01 20:22
Refugjati mbytet në përrua/ Devoll, u nda nga grupi se ishte sëmurë, banorët e gjejnë të pajetë
25/01 20:22