Vlorë, ekzekutohet 31 vjeçari/ Policia arreston autorin e atentatit që po dilte nga qyteti me makinë
03/03/2021 19:27

Një atentat ndodhi mesditën e kësaj të mërkure në qytetin e vlorës. Viktima e plumbave të një kallashnikovi është 31 vjecari Tauland Gjika, i cili më parë ka përdorur edhe mbiemrat Manaj dhe Beqiri. Ndërsa policia arrestoi duke kur 42 vjecarin Andi Jonuzaj i cili udhëtonte me këtë makinë pas atentatit. Viktima ishte duke ecur në rrugën transballkanike përballë gjykatës së apelit kur nga një largësi prej dy metrash i është afruar një makinë nga ku kanë dalë breshëri armë mbi 31 vjecarin. Viktima ka qëndruar disa minuta në trotuar deri sa kanë mbëritur shërbimet e urgjencës dhe të policisë ndërsa në trup i është gjetue edhe një pistoletë. Autori i atentatit ka ikur me makinë, i pa maskuar de me xhama të hapur. Sipas policisë makina e autorir është ndaluar ndërsa po përpiqej të dilte nga vlora. Andi jonuzaj u arrestua para drejtorisë së transportit rrugor të Vlorës.

Top Channel/ Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës/ Përgatitjet për “Defender Europe 2021”
17/04 09:59
Masterplani i Portit të Durrësit/ EMMAR prezanton projektin për transformim në port turistik. Alabbar: Moment historik
17/04 02:34
Top News – Miliarda plehra mbulojnë Ishullin/ Datojnë që prej viteve 80’ dhe 90’
16/04 22:40
Top News – I penduari i operacionit “kompleks’/ KushI bënte pazaret për atentatet mafioze
16/04 22:11
Top Channel/ “Me ju përpara do të ndryshohet”, socialisti deklaron votën për Bashën
16/04 21:58
Top News – Armët e trazirave të vitit 1997/ Ende jashtë depove, Shqipëria rrezikon shumë
16/04 21:55
Top Channel/ Basha me banorët e Vaqarrit: Me 25 prill me votën do të ktheni autonominë vendore
16/04 21:49
Top Channel/ Balla në Labinot Fushë: Votoni Partinë Socialiste për të vazhduar zhvillimin e vendit
16/04 21:30
Top News – 600 mijë euro për një kabinë plazhi/ Qetësia që kërkojnë të pasurit në Britani
16/04 21:22
Top Channel/ Balla: Miqtë europianë mbështesin të ardhmen europiane të Shqipërisë dhe kryeministrin
16/04 20:48
Top Channel/ Prezantimi i projektit të portit të Durrësit, Alabbar: Moment historik!
16/04 20:47
Top Channel/ Masterplani i Portit të Durrësit/ EMMAR prezanton projektin për transformim
16/04 20:17
Top News – Pas 30 vjetësh, risi në zgjedhje/ Identifikim elektronik në 5199 qendra votimi
16/04 20:14
Top News – Të huajt me sytë nga Shqipëria/ Zgjedhjet, deklaratat e para në 26 prill
16/04 20:13
Top News – Ishte apo jo e pritshme…! Bien ndjeshëm infektimet me covid 19
16/04 20:12
Top Channel/1 shekull nga vizita e Godard.Personaliteti francez që u prit me ceremoni në Gjirokastër
16/04 19:59
Top Channel/ Bombë vëllait të ish-gjyqtarit, tritol në shtëpinë e të afërmit të gjyqtarit Ndreca
16/04 19:57
Top Channel/ Shqipëria, 942 mijë ton perime. Në vendet e para në rajon për prodhimet bujqësore
16/04 19:54
Top Channel/ Fushata ndihmoi biznesin. Partitë morën me qera dyqanet e mbyllura nga kriza
16/04 19:51
Top Channel/ Organet që dëmtoi covidi/ Të infektuarit, 10 vite më të plakur për shkak të pasojave
16/04 19:49