Vjedhje, mashtrim e dhunë në familje, policia e Korçës iu vë prangat tre të kërkuarve
15/07/2020 09:45

Gjatë orëve të fundit policia e Korçës ka arrestuar tre shtetas në kërkim për veprat penale “Vjedhja e kryer më shumë se një herë”, “Mashtrimi” dhe “Dhuna në familje”. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatet e Policisë Maliq dhe Korçë, bënë ekzekutimin e urdhrit të Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, për ndalimin e shtetasit K. P., 21 vjeç, banues në Maliq (i dënuar më parë për “Vjedhje”). Ndalimi i tij u bë pasi nga veprimet hetimore të kryera dhe provat e grumbulluara, dyshohet se ky shtetas është autor i 11 vjedhjeve, ngjarje të ndodhura dy muajt e fundit në qytetin e Maliqit dhe të Korçës, ku në banesa dhe dyqane të qytetarëve janë vjedhur sasi lekësh, pajisje elektroshtëpiake, artikuj ushqimore, veshje, si edhe një sasi nafte nga kaldaja e një shkolle në Maliq.

Top News – Dyshohet të jetë vrarë/ Gjendet i pajetë pranë kamionçinës
05/08 22:12
Top News – Covid, situata alarmante/ Meta-Rama duhet të shtojë buxhetin!
05/08 22:12
Top News – Meta dekreton shtyrjen e fiskalizimin/ Ja ligjet e publikuara
05/08 22:02
Ndarja e Shqipërisë në 4 rajone/ PD dhe LSI akuzojnë Ramën: Merr në dorë të gjitha fondet e BE
05/08 19:54
Top News – Shiu shuan flakët në vend/ MM-u dogjën 140 ha shkurre e pyje
05/08 19:54
Covid-19, Ministria pranon shifrat/ Më shumë shtrime në dy spitalet se raportimet zyrtare
05/08 19:45
6 viktima dhe 139 raste/ Tirana mbetet vatra kryesore me numrin më të madh të infektimeve ditore
05/08 19:43
Flor Binaj & Ori Nebijaj qajnë hallet nën det – Pushime On Top 3
05/08 19:40
Top News – Qindra viktima në Bejrut/ ‘Arrest shtëpie për përgjegjësit’
05/08 19:38
Top News – Sejko-ekonomia nis rritjen me 2021/ Rikuperimi pas pandemisë
05/08 19:13
Top News – Sekuestro ndaj Ndroqit/ Avokati-ka shkelje të rënda ligjore
05/08 18:20
Top News – Vrasja e taksistit/ Policia shoqëron disa të dyshuar
05/08 17:43
Top News – Moti i keq në Kosovë/ Paralajmërime për përmbytje
05/08 17:35
Top News – 6 viktima dhe 139 të infektuar/ Rekord infektimesh
05/08 17:20
Top News – Bilanci në Kosovë/ 15 viktima dhe 218 raste të reja
05/08 17:01
Liga Profesioniste e futbollit shqiptar mbledhje me drejtuesit e lartë të FSHF
05/08 16:44
Top News – Berisha, skema e dyshimte/ Pagesat nga kompani Boronicash
05/08 16:41
Covid-19 në vend/ Ministria e Shëndetësisë: 139 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orë
05/08 16:31
A do kthehen fëmijët në shkollë? Diskutohen tre variante, por jo rikthim 100 % në klasa
05/08 16:30
Top News – Shpërthimi në Liban/ 100 viktima e mijëra të plagosur
05/08 16:13