Viola Spiro dhe Zamira Kita me Xhemi Shehun – Nostalgji
18/01/2022 19:00

E dua vendin tim” është një show argëtues. Në këtë puntatë vihen përballe njëri tjetrit dhe konkurojnë me njohurinë e tyre mbi artin, televizionin, muzikën, histori, traditën e zakone, kulinari, gjuhësi dhe te tjera kuriozitete, Skuadra e Korçës Vs Skuadrës së Kukësit. Kapitene e skuadrës së Korçës është Jonida Maliqi, me anëtarë të ekipit Viola Spiro, Robert Budina, Zamira Kita. Skuadra e Kukësi përbëhet nga Reinold Gjoceraj, Alida Tota, Isa Haliaj dhe kapiten I skuadrës është Marin Orhanasi. Fituesja e kësaj puntate është Skuadra e Korçës. Rivaliteti midis tyre është jo vetëm një pjesë humoristike e emisionit por edhe shërben në demonstrimin e qëllimit të këtij programi. Qëllimi i tij është patriotik por edhe edukativ. Emisioni ka shumë elemente nostalgjike dhe iu kujton shqiptarëve historinë e artit, të filmit, dhe të muzikës shqiptare. Është edukativ sepse ndan fakte të ndryshme mbi Shqipërinë. Rregullat janë të qarta por edhe elastike. Kjo krijon një ambient të këndshëm ku lojtarët dhe audienca të kënaqen duke kujtuar historinë dhe zbuluar kuriozitete të reja mbi vendin e tyre. Një nga faktorët që gjallëron vazhdimisht lojën është që një pjesë e çdo kënge e përmendur gjatë programit këndohet nga banda e emisionit ose nga këngëtarë qe dalin në skenë. Ky program prezantohet nga Xhemi Shehu. Kjo puntatë është transmetuar për herë të parë më 09 Dhjetor 2012

Romeo Veshaj dhe shoferi vlonjat – Nostalgji Portokalli
18/05 16:16
Bora Zemani spikere lajmesh – Nostalgji E Diell
18/05 16:16
Sabiani flet për miqësinë me Iliri Shaqirin – Nostalgji Big Brother Vip
18/05 16:12
Nostalgji – Piktori Omer Kaleshi me Rudina Xhungen
21/04 16:13
Nostalgji – Bora aktron me Dejvis Muka dhe Dori Ramaliu
08/03 16:00
Nostalgji – Dejvi Muka “puth” në skenë njërën nga motrat Vjollca
08/03 16:00
Nostalgji – Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi në “Pa limit” me Luana Vjollcën dhe Alban Dudushin
08/03 16:00
Anita Bitri të jesh këngëtare shqiptare në Amerikë – Nostalgji
15/02 16:41
Anita Bitri këndon me të bijën – Nostalgji
15/02 16:00
Anita Bitri në RTSH më merrnin këngët në momentin e fundit – Nostalgji
15/02 16:00
Nostalgji – Ilir Meta si Sali Berisha në vitin 2011: “Budallenj ju do më bëni presion”
09/02 14:35
Benida e Big Brother Vip – Eksperienca ime në filmat erotikë – Nostalgji
08/02 17:39
Beniada e Big Brother Vip – Ftesat për martesë janë shtuar – Nostalgji
08/02 17:38
Aurela Hoxha dhe Eno Popi me Xhemi Shehun – Nostalgji
25/01 16:00
Viola Spiro dhe Zamira Kita me Xhemi Shehun – Nostalgji
18/01 19:00
Alberie & Anxhelina Hadergjonaj me Xhemi Shehun – Nostalgji
04/01 16:00
Olen Çesari me Arbana Osmanin – Nostalgji
28/12 16:00
Nostalgji – Salsano Rrapi e Vesa Luma me Arbana Osmanin
21/12 16:00
Arjola Demiri – I Love Tropoja – Nostalgji
14/12 16:00
Arjola Demiri me Bieta Sulon – Nostalgji
14/12 16:00