Veliaj:7 prilli i dytë nga Meta e Berisha/Kryebashkiaku: Më 25 prill do t’ju tregojmë vendin me votë
08/04/2021 15:40

Në një takim me banorë të zonave rurale të Tiranës, Petrelës, Baldushkut, Krrabës dhe Bërzhitës, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj nënvizoi se Partia Socialiste e përdor politikën për mirë dhe jo për keq, siç bëjnë kundërshtarët. Duke iu referuar situatës së krijuar në aeroportin e Rinasit, ku prej ditës së djeshme janë pezulluar fluturimet si pasojë e braktisjes së detyrës nga kontrollorët, me pretendimin se janë të stresuar, Veliaj tha se “dje Shqipëria nuk u pushtua nga fashistët, por nga disa shqiptarë ‘gjakprishur’, si Sali Berisha dhe Ilir Meta”. “Dje ishte 7 Prilli! 7 Prilli 1939, për të gjithë ne që kemi mësuar librat e historisë, ka qenë dita kur Shqipëria u pushtua nga regjimi fashist dhe hyri në histori si një ditë famëkeqe. Po 7 Prilli i djeshëm, gjithashtu, do të hyjë në histori si një ditë famëkeqe. Si dita kur u pushtua Shqipëria, por jo nga fashistët, jo nga nazistët, jo nga armiqtë e huaj, jo nga pushtues që vinin nga përtej detit ose përtej kufirit, por nga ca shqiptarë gjakprishur. Dje ishte 7 Prilli kur ish-presidenti Saliu, presidenti aktual Ilir Meta pushtuan Shqipërinë, duke bllokuar aeroportin e Rinasit. Një shembull ku politika u përdor për të bërë keq”, theksoi Veliaj.

Basha në Klos: Socialistët e zhgënjyer janë bashkuar me demokratët për të sjellë ndryshim
10/04 22:50
Çuçi takime në Memaliaj dhe Tepelenë: PS i fiton zgjedhjet, këtë e di edhe opozita
10/04 22:46
Durrës, 143 kg kokainë mes bananeve/ U zbulua nga skaneri në kontenierin e ardhur nga Ekuadori
10/04 22:45
Kandidatët për deputetë të PS për qarkun e Durrësit kanë zhvilluar takim me profesionistët e rinj
10/04 22:44
Basha në Burrel: I përkasim Europës me zemër e mendje. Nesër do t’i përkasim me standarde e ekonomi
10/04 21:36
Top News – Kokainë në kontenier bananesh/ Kapen 143 kg në portin e Durrësit, vinte nga Ekuadori
10/04 21:33
Top News – Meta ‘shpërthen’ nga Vlora/ Më 26 prill, Rama do te nxjerrë kartelën
10/04 21:32
Rama inspekton rrugën Peshkëpi-Selenicë dhe thumbon Metën: E ftoi Damiani, por ai nuk del ditën
10/04 21:31
Top News – Basha ndalet në Burrel/ ‘Shqiptarët e kanë ndarë mendjen kë do votojnë’
10/04 20:37
“Brenda 6 muajve statusi i minatorit”/ Basha: Kam kërkuar falje që nuk e miratuam në qeverisjen e PD
10/04 20:35
Top News – Koka zotohet nga Durrësi/ Qytetin do ta kthejmë në kryeqendrën e turizmit
10/04 20:30
Kandidatet e PS Durrës takim me profesionistët e rinj
10/04 20:23
Sot 6 humbje jete, 360 të infektuar/ 534 të shëruar, në spitale 227 pacientë
10/04 20:06
Policia: Sekuestrohen 143 kg kokainë në kontenier, arrestohen 2 administratorët e kompanisë
10/04 20:05
Aplikacioni i Për’puthen/ Mund të shkarkohet në App Store dhe Playstore
10/04 19:58
Rama: Marrim 74 ose 78 mandate/ “Shkojmë edhe 80 nëse Damiani e bën tërmet”
10/04 19:49
“Na vaksinoni, jemi të rrezikuar”/ Kërkesa e personave me aftësi të kufizuar
10/04 19:48
Covid vret gazetaren/ Anila Dushi shkruante: Kam dëgjuar mjaft nga ata që e kaluan. Por qenka tmerr
10/04 19:47
Derë më derë për vaksinat/ Mjekët dhe infermierët udhëtojnë në fshatrat e Shkodrës
10/04 19:46
Gruaja digjet, burri vetëvaret/ Burri xheloz djeg të gjallë gruan, çifti po përfundonte divorcin
10/04 19:45