Vdes nga Covid mjeku Bledi Nini/ Nga nisja e pandemisë humbën jetën mjekë dhe infermierë
25/11/2020 15:07

Një tjetër mjek ka humbur jetën si pasojë e Covid-19. Dr. Bledi Nini, i cili për shumë kohë ka punuar në shërbimin ORI apo spitalin francez siç njihet nga qytetarët pranë QSUT ishte prekur nga Covid. Gjendja shëndetësore e tij u përkeqësua menjëherë dhe për një trajtim më të specializuar Dr. Bledi u nis në një spital drejt Italisë. Për ditën e sotme u njoftua se nuk mundi ta fitonte betejën me Covid-19 duke shkaktuar një dhimbje të madhe tek familjarët e tij, kolegët dhe tek të gjithë pacientët që ai trajtoi, të cilët përveçse pacientë I bënte miq. Dr. Bledi ishte vetëm 48 vjeç, pa sëmundje të tjera shoqëruese dhe nuk ia doli duke lënë një boshllëk të madh. I diplomuar në otorinolaringologji pranë universitetit të Tiranës, Bledi Nini ka punuar për 20 vite pranë shërbimit të ORL në QSUT. Prej pak kohësh ishte shkëputur dhe së fundmi shërbente në një klinikë private në Tiranë.

Top News – Rikthehen gjobëvënësit në Shkodër/ Rrëfimet e tregtarëve për Fiks Fare
18/01 22:15
Radhë të gjata në kontrollin e makinave në Durrës, qytetari: Kemi mbi 6 orë këtu, punohet shumë ngadalë
18/01 21:40
Top News – Vaksinat, marrëveshja me Pfizer/ Skenari sekret i Ramës dhe 3 aktet ‘pro’
18/01 21:21
Peticion online për rikthimin në auditorë/ Mblidhen mbi 6000 firma dhe dorëzohen në institucionet shtetërore
18/01 20:43
Top News – FBI në Shqipëri për hetime…! Me ligj SPAK heton korrupsionin e të huajve
18/01 20:20
Top News – PD cakton edhe 3 drejtues qarqesh/ Mziu ne Dibër, Marku në Lezhë, Spaho në Korçë
18/01 20:10
Meta për rrugën e Selenicës/ Fajëson qeverinë për heqjen dorë nga ndërtimi
18/01 19:58
Paratë, ndryshojnë ligjin e BKH/ Nuk është përcaktuar se sa do të paguhen “supërpolicët”
18/01 19:57
Pas ngricës vjen shiu/ Temperaturat do të rriten në ditët në vijim
18/01 19:49
I dehuri vrau 10-vjeçaren/ Arrestohet shoferi, iku nga vendi i aksidentit
18/01 19:47
Sondazhet e zgjedhjeve në TCH/ Televizioni kontratë me kompaninë IPSOS,mbuloi edhe zgjedhjet në SHBA
18/01 19:43
Marrëveshja me Pfizer për vaksinat/ Debate në parlament për kontratën që cilësohet sekrete
18/01 19:41
Top News – Bashkësia islame e Kosovës/ Deklaratë për vaksinën kundër covid 19
18/01 19:14
Top News – Shqipëria, vend me rrezik të lartë/ Në krye të listës për katastrofat natyrore
18/01 19:09
Top News – Covid, ulen infektimet ditore/ 4 humbje jete, 292 raste të reja në 24 orë
18/01 18:45
Top News – Të zhdukur pas asnjë gjurmë…! Dy raste botohen në fletoren zyrtare
18/01 18:44
Top News – KLSH dhe BKH bien dakord/ Hetime për korrupsionin e zyrtarëve
18/01 18:43
Top News – Thyen masat anti covid/ 1307 qytetarë u ndëshkuan vetëm në fundjavë
18/01 18:42
Top News – Gruaja filmohet në kamera/ I hodhi bashkëshortit helm në kafe
18/01 18:21
Top News – 13 vjeçarja e përdhunuar nga njerku/ Nëna bën deklaratën shokuese
18/01 18:19