Vaksinimi, kthehen refuzuesit/ Mësuesit në gjithë vendin po marrin vaksinën AstraZeneca
19/03/2021 15:19

Rreth 400 mësues të shkollave të Durrësit janë vaksinuar gjatë kësaj jave, ndërsa pas vendimit të EMA-s interes kanë shfaqur edhe mësues që fillimisht kanë hezituar për t’u përfshirë në procesin e vaksinimit. Ditën e premte përveç 186 mësuesve të 14 shkollave të qytetit e fshatit që ishin parashikuar kanë mbërritur pranë qendrës së vaksinimit edhe mësues që patën refuzuar disa ditë më parë. Të shtunën ky proces do të vijojë në bashkinë e Shijakut. Nga 1000 mësues që ka në total, Lezha deri në këto momente 250 prej tyre e kanë marrë vaksinën AstraZeneca. Pas lajmit të publikuar nga EMA se vaksina AstraZeneca është një vaksinë e sigurtë gjatë ditës së sotme në Lezhë ka patur një rritje të interesit nga ana e mësuesve për ta marrë vaksinën. Në total në Lezhë janë vaksinuar 694 persona dhe tashmë vaksinimi ka nisur dhe në tre qendra shëndetësore në Kallmet, Dajç dhe Kolsh.

Top Channel/ Stuhia e breshërit ‘pushton’ Shkodrën, shihni pamjet
14/05 08:42
Top Channel/’Mbështetje Tiranës dhe Shkupit’,ministrat e Jashtëm të BE,liderët e Ballkanit në Athinë
14/05 01:46
Top News – Hiqen në kufi si italianë e sllovakë/ Krimi i organizuar, shqiptarët drejt Anglisë
13/05 21:53
Top News – Kroacia, vaksina për Shqipërinë/ Vendim i papritur i qeverisë dhe për Maqedoninë
13/05 21:50
Top News – Covid, po ndodh në kohën e duhur/ Shumë pak infektime, lajm pozitiv për turizmin
13/05 20:35
Top News – Zbulohet abuzimi me fondet e trojet/ Ja kush janë zyrtarët e denoncuar nga KLSH
13/05 19:51
Top News – Orët politike të Lulzim Bashës! Çfarë pritet të ndodhë pasditen e së dielës
13/05 19:47
Top News – Basha, pozicion në ‘vijë zjarri’/ ‘Komiteti i shpëtimit’, akuza për kryetarin
13/05 19:10
Top News – Turistë izraelitë që vijnë nga lufta! Fluturimi i parë direkt nga tel avivi në Tiranë
13/05 18:43
Top News -‘Je humbës i keq, nuk mund të fitosh’/ Rama flet në ‘financial times’, shqipëria po rritet
13/05 18:42
Top News – Mafiozi turk, peng në Shqipëri/ Kush jep informacion, 50 mijë euro shpërblim
13/05 18:29
Jerusalema Dance Challenge | Top Channel Albania
13/05 17:43
Top News – Rihapja e hetimeve për Gërdecin/ Avokati Gashi-ndihmën e dhanë amerikanët
13/05 17:11
Top News – Në ditën e Fitër Bajramit/ Artan Lame i jep legalizimin xhamisë së Lushnjes
13/05 16:45
Top Channel/ Në shtëpinë e besimtarëve/ Familja me pesë fëmijë e pret ditën e Bajramit mes librave
13/05 15:22
Top Channel/ Sadakaja për besimtarët/ Kasapi që çdo vit dhuron mish në fund të muajit të Ramazanit
13/05 15:20
Top Channel/ Urimet për festën/ Të parët klerikët e krishterë e më pas edhe politikanët
13/05 15:17
Top Channel/ Festa e Fitër Bajramit/ Falja është bërë në sheshet para xhamive në të gjithë vendin
13/05 15:08
Top News-Prezantohemi si destinacion‘COVID FREE’/Qeveria jep 100mln lekë për promovimin e shqipërisë
13/05 14:47
Top News – Vrau shokun e tij 27-vjeçar/ Prokuroria kërkon “arrest me burg” për Marjus Demën
13/05 14:32