UET, Pandemia ndryshon preferencat/ Strategjia e Universitetit për vitin e ri akademik
16/09/2020 20:01

Periudha e vështirë që po kalojmë sot si shkak i pandemisë së Covid-19 ka ndikuar edhe në mënyrën se si do të zhvillohet procesi mësimor në universitete, ku Rektori i UET Prof. Dr. Tonin Gjuraj shpjegon strategjinë që ky universitet do të ndjekë për mbarëvajtjen e procesit akademik.

Top News – Covid, bilanci në 24 orë/ 3 humbje jete, 131 raste të reja
30/09 18:12
Top News – U kapën me hashash/ Jepet masat për 6 te arrestuarit
30/09 18:11
Top News – Covid, bilanci në 24 orë/ 3 humbje jete, 131 raste të reja
30/09 17:16
COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 131 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit
30/09 16:20
Top News – Dy ditë rresht/ Kosovë, asnjë vdekje nga covid 19
30/09 16:17
Top News – Nis vaksinimi nga gripi/ Manastirliu-disponojmë 368 mijë doza
30/09 16:12
Top News – Rritja e papunësisë/ Vasili-të dhënat flasin për mijëra
30/09 16:05
Kryebashkiaku shkel rregullat/ Gledian Llatja dhe bashkëpunëtorët, pa maskë në ambientet e mbyllura
30/09 15:57
Greva e naftëtarëve në Ballsh/ 10 grevistët shfaqin problemet e para shëndetësore
30/09 15:52
Nis regjistrimi në universitete/ Hapet raundi i dytë për maturantët që ende janë regjistruar
30/09 15:42
Universitetet hapen më 2 nëntor/ Por ende nuk është mbyllur viti i vjetër akademik
30/09 15:38
Kalo në digjital me Digitalb/ Sot u fikën antenat analoge në Vlorë, Lezhë, Shkodër dhe Elbasan
30/09 15:35
Top News – Të dënuar jashtë vendit/ OFL u kërkon pasurinë terroristeve
30/09 15:35
Basha shpjegon rimëkëmbjen: 5 pikat e planit për ekonominë, 6 muajt e parë të qeverisjes
30/09 15:22
Ekonomia u tkurr me 10 përqind/ Goditja më e rëndë, tregtia, turizmi dhe transporti
30/09 15:14
Top News – Bursa për studentet/ Ambasadori Britanik në Gjirokastër
30/09 15:13
Top News – Mbrojtja nga pandemia/ Koreja e Veriut hap zjarr në kufi!
30/09 14:50
Top News – 34 shtete, ‘zonat e kuqe’ te krimit/ Europol nxjerr raportin
30/09 14:28
Top News – Marrëveshje e re polici-prokurori/ Neni 59 i kodit penal
30/09 14:27
Top News – PD akuza qeverisë/ Po manipulon listat e zgjedhësve
30/09 14:24