“Trimat e Kumanovës” – Kush e inskenoi konfliktin dhe si u tradhëtuan ushtarët e UÇK-së – Top Story
13/05/2020 00:01

Top Story ka udhëtuar për në Maqedoni për të pasqyruar në këtë dokumentar të pathënat e ngjarjes së Kumanovës, që rrezikoi një tjetër luftë ndëretnike në Ballkan. Sot vuajnë dënimin 33 Shqiptarë me 746 vjet burg në total, nën akuzat për terrorizëm. Për herë të parë dhe eksluzivisht, në këtë dokumentar flasin nga burgu, ish ushtarët e UÇK-së, të cilët u sulmuan nga forcat special të Maqedonisë, në 9 Maj 2015, në Kumanovë. Në intervista do të zbulohen detaje interesante, sesi u inskenua kjo luftë e përgjakshme nga kryeministri i asaj kohe, Nikolla Gruevski i cili kërkoi të fshihte skandalet e shumta të qeverisë së tij. Gjithashtu pjesë e rrëfimeve janë edhe orët e luftës, si u gjendën ish ushtarët e UÇK-së në Kumanovë, si u pajisën me armatime, kush i futi në kurth dhe si u përdor artileria e rëndë ndaj tyre? Po roli i Ali Ahmetit në luftën e Kumanovës? A ishte ai dhe shqiptarë të tjerë, tradhëtarë të grupit të Kumanovës?

“Pasuritë e krimit” – Si i rifitojnë kriminelët asetet e sekuestruara nga shteti – Top Story
27/10 23:00
“Gjyqet e Arbitrazhit”-Si janë shitur dosjet nga avokatura e shtetit, dëmi 230 milionë € – Top Story
20/10 23:00
“Viktimat e aksidenteve rrugore” – Si korruptohen ekspertët e policisë nga kompanit e sigurimit – Top Story
13/10 23:00
“Afganët në Shqipëri” – Profilet e tyre, gazetarë, doktorë, pedagogë dhe politikanë – Top Story
06/10 23:00
“Vrasja e Pjerin Xhuvanit” – Detaje ekskluzive nga dosja hetimore, si u mpleksën bandat-Top Story
29/09 23:00
Top Story – Emisioni investigativ nis së shpejti në Top Channel, në sezonin e 4
23/08 12:22
“Të shkarkuarit nga administrata”- Mbi 100 mln euro kosto dhe punësimet fiktive në DAP-Top Story
08/06 23:00
“Falimentim me fiskalizim” – Miliona euro shpërdorime për kasa fiskale dhe programe online-Top Story
01/06 23:00
“Familja Non-grata” – Cilat janë aferat korruptive që flet SHBA, për dinastinë Berisha – Top Story
25/05 23:00
“Dekoratat e Presidentit”- Qesharake, vlerësohen këngëtare dasmash, anonimë dhe restorante-Top Story
18/05 23:00
30 vite “Koha Jonë” – Shkëlqimi i gazetës më të madhe, përballë një regjimi shtypës – Top Story
11/05 23:00
“Bizneset e PD”-Një investigim i plotë sesi janë krijuar skema për përfitime miliona euro-Top Story
04/05 23:00
“Lista e deputetëve” – Shoferë, berberë, rrobaqepës e kamarierë në zgjedhjet e 25 Prillit- Top Story
20/04 23:13
“Privilegjet e deputetëve” – Qindra miliona lekë për naftë, dieta, hotele dhe pensione – Top Story
13/04 23:00
“Bandat e Beratit” – Mbi 300 të vrarë barbarisht nga banda e famëkeqit Altin Dardha – Top Story
06/04 23:00
“Nepotizmi në drejtësi” – Mbi 100 gjyqtarë dhe prokurorë me lidhje gjaku e familjare – Top Story
30/03 23:15
“Bitcoin në Shqipëri”- Si po pastrohen paratë e drogës, nëpërmjet monedhave virtuale -Top Story
23/03 23:00
“Erozioni i Shqipërisë” – Si po zvogëlohet vendi ynë nga deti dhe abuzimet mjedisore – Top Story
16/03 23:00
“Kosta Trebicka”- Për herë të parë zbardhet vdekja e të penduarit për aferën e Gërdecit- Top Story
09/03 23:00
“Berisha kundër Partizanit” – Zbulohen pallatet miliona euro të Jamarbër Malltezit – Top Story
02/03 23:00