“Trafiku i Arabëve”, Pj.2 – Zbërthehet përfshirja e drejtuesëve të lartë të Policisë – Top Story
03/06/2020 00:07

Në këtë dokumentar, Top Story transmeton pjesën e dytë të dokumentarit mbi trafikun e arabëve në Shqipëri. Fakte të reja dalin në dritë që implikojnë në këtë trafik edhe zyrtarë të lartë të policisë së shtetit. Një investigim i thelluar nxjerr në dritë fakte të reja se si abuzohet në drejtorinë e policisë kufitare dhe të emigracionit me lejen e qëndrimit në vendin tonë. Përmes dokumenteve dhe videove ekskluzive “Top Story” tregon se si pas trafikantëve të rëndomtë qëndrojnë familjarë të zyrtarëve të lartë të policisë. Ata janë në fakt grosistët e këtij tregu që komandojnë nga lart të gjithë trafikantët e tjerë. Video që dëshmojnë se si familjarët e zyrtarëve të policisë, bëjnë marketing ndërkombëtar. Ata reklamojnë veten dhe hyjnë në pazare të pista madje edhe me ambasadorë të shteteve arabe. E gjitha kjo vetëm për të fituar sa më shumë klientë. Ata i sjellin në Shqipëri duke iu hapur biznese fantazmë dhe më pas i përcjellin drejtë Evropës.

“Gjyqet e Arbitrazhit”-Si janë shitur dosjet nga avokatura e shtetit, dëmi 230 milionë € – Top Story
20/10 23:00
“Viktimat e aksidenteve rrugore” – Si korruptohen ekspertët e policisë nga kompanit e sigurimit – Top Story
13/10 23:00
“Afganët në Shqipëri” – Profilet e tyre, gazetarë, doktorë, pedagogë dhe politikanë – Top Story
06/10 23:00
“Vrasja e Pjerin Xhuvanit” – Detaje ekskluzive nga dosja hetimore, si u mpleksën bandat-Top Story
29/09 23:00
Top Story – Emisioni investigativ nis së shpejti në Top Channel, në sezonin e 4
23/08 12:22
“Të shkarkuarit nga administrata”- Mbi 100 mln euro kosto dhe punësimet fiktive në DAP-Top Story
08/06 23:00
“Falimentim me fiskalizim” – Miliona euro shpërdorime për kasa fiskale dhe programe online-Top Story
01/06 23:00
“Familja Non-grata” – Cilat janë aferat korruptive që flet SHBA, për dinastinë Berisha – Top Story
25/05 23:00
“Dekoratat e Presidentit”- Qesharake, vlerësohen këngëtare dasmash, anonimë dhe restorante-Top Story
18/05 23:00
30 vite “Koha Jonë” – Shkëlqimi i gazetës më të madhe, përballë një regjimi shtypës – Top Story
11/05 23:00
“Bizneset e PD”-Një investigim i plotë sesi janë krijuar skema për përfitime miliona euro-Top Story
04/05 23:00
“Lista e deputetëve” – Shoferë, berberë, rrobaqepës e kamarierë në zgjedhjet e 25 Prillit- Top Story
20/04 23:13
“Privilegjet e deputetëve” – Qindra miliona lekë për naftë, dieta, hotele dhe pensione – Top Story
13/04 23:00
“Bandat e Beratit” – Mbi 300 të vrarë barbarisht nga banda e famëkeqit Altin Dardha – Top Story
06/04 23:00
“Nepotizmi në drejtësi” – Mbi 100 gjyqtarë dhe prokurorë me lidhje gjaku e familjare – Top Story
30/03 23:15
“Bitcoin në Shqipëri”- Si po pastrohen paratë e drogës, nëpërmjet monedhave virtuale -Top Story
23/03 23:00
“Erozioni i Shqipërisë” – Si po zvogëlohet vendi ynë nga deti dhe abuzimet mjedisore – Top Story
16/03 23:00
“Kosta Trebicka”- Për herë të parë zbardhet vdekja e të penduarit për aferën e Gërdecit- Top Story
09/03 23:00
“Berisha kundër Partizanit” – Zbulohen pallatet miliona euro të Jamarbër Malltezit – Top Story
02/03 23:00
“Gjueti apo vrasje!”-Si po shfarrosen speciet e ralla dhe shiten për ushqim në restorante – Top Story
23/02 23:00