Top News/ Zhduket korrieri i çantave luksoze/ Arrestohet një shqiptar e një turk në Itali
18/06/2024 13:50

Dy persona të moshës 33 dhe 42 vjeç me origjinë turke dhe shqiptare, janë arrestuar me akuzën e grabitjes dhe dëmtimit të furgonit të Nicolas Matias Del Rio, korrierit 40-vjeçar i cili u zhduk një muaj më parë teksa transportonte një ngarkesë çantash luksoze. Nicolas Matias Del Rio, 40 vjeç, u zhduk më 22 maj teksa transportonte si korrier për një kompani çanta luksoze me vlerë rreth 500 mijë euro. Dy ditë pas zhdukjes së tij, u gjetën disa kuti dhe furgoni i 40-vjeçarit plotësisht i djegur. Shqiptari dhe turku do të dalin nesër para gjyqtarit për seancën për vërtetimin e masës së paraburgimit, të akuuar për grabitje dhe dëmtim. Sipas informacioneve paraprake, 42-vjeçari shqiptar është ndaluar nga policia në aeroportin Ciampino teksa do të fluturonte drejt Tiranës.

Top News/ Eufemizma dhe vetëcensurim / Si flasin rusët në Rusi për luftën në Ukrainë?
16/07 15:13
Top News/ Autobusi përmbyset në hyrje të tunelit / Aksident tragjik në Spanjë, disa të lënduar
16/07 15:11
Top News/ Etna lëshon hi dhe llavë / Vullkani është ‘zgjuar nga gjumi’, aktivitet i shtuar
16/07 15:06
Top Channel/ Rënia e akuzave ndaj Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thacit!
16/07 14:48
Top Channel/ Arrestohet aktorja greke! Rreh ish-bashkëshortin gjatë pushimeve, shkatërron shtëpinë
16/07 14:38
Top Channel/ Habit studimi! Ndryshimet klimatike po rritin zgjasin ditën! Ja si po ngatërrohet koha
16/07 13:14
Top Channel/Vetflijohen burrat në Korenë e Jugut, politikani: Fajtor, dominimi i grave në shoqëri
16/07 13:13
Top Channel/ Ushtari francez goditet me thikë, rritet frika para Lojërave Olimpike
16/07 13:10
Top Channel/ Dënohen 4 shqiptarë në Angli! Iu gjetën 1 mijë bimë kanabis me vlerë 330 mijë paund
16/07 13:09
Top News/ Edhe Rusia në bisedimet e paqes / Zelenski ndryshon mendje, plan për një samit të dytë
16/07 12:56
Top News/ Votim virtual për presidentin Biden / Do të marrë nominimin e demokratëve para kuvendit
16/07 12:53
Top News/ Zbulohet një shpellë në Hënë…në ‘Detin e Qetësisë’, mund të strehohen astronautët
16/07 12:47
Top News/ Tha se Trump duhet vënë në shënjestër…Biden bën ‘mea culpa’: Ishte një gabim
16/07 12:45
Top News/ BE bojkoton Viktor Orban / Komisionerët Evropianë nuk marrin pjesë në takime
16/07 12:41
Top News/ Donald Trump pritet si hero…Me veshin e fashuar në konventën republikane
16/07 12:33
Top News/ Dikur e quante:‘Hitleri i Amerikës’…J.D.Vance dhe metamorfoza e tij, i zgjedhuri i Trump
16/07 12:23
Top Channel/ Hagë, sot vendimi për Pjetër Shalën: Vrau një bashkëpunëtor të Serbisë në Kukës!
16/07 12:02
Top Channel/ “Dorëzohet” Ukraina? Zelenski: “Bisedime paqeje, Rusia të marrë pjesë”!
16/07 11:42
Top Channel/ Zbulohet shpellë në Hënë: U krijua nga “tubacionet” e llavës!
16/07 11:39
Top Channel/ Biden nuk tërhiqet: Do emërohet në Konventë me votim virtual!
16/07 11:39