Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ PS, Rama mbledh shtabin elektoral
28/09/2020 11:19

Kryeministri Edi Rama e ka nisur javën me një mbledhje në selinë e PS, e cila është e katërta në harkun e një muaji dhe ashtu sikurse është paralajmëruar, do të zhvillohet cdo të hënë. Kryesocialisti ka mbledhur shtabin drejtues të fushatës elektorale, për të diskutuar nisjen e fushatës, përzgjedhjen e kandidatëve, defektet dhe cfarë ka mbetur nga premtimet e 2017 e që kanë ndikim në elektorat. Në takim përvec disa deputetëve marrin pjesë edhe koordinatorët e përzgjedhur si drejtuesit politikë në disa qarqe të vendit. Në mbledhjen e javës së kaluar shtabit elektoral iu bashkua edhe Ardian Cela i ngarkuar për të ndjekur fushatën elektorale në Durrës. Ndërkohë, pritet që javën në vijim të shoqërohen me të tjera zhvillime brenda partisë socialiste. Ndërsa në kampin opozitar, anëtarësia voton për kandidatët potencialë që do të jenë në listat për deputetë në zgjedhjet elektorale të 25 prillit të vitit të ardhshëm.

Covid ndan Bashën me Kryemadhin/ Kryetarja e LSI: Nuk ekziston. Kryetari i PD shfaqet me maskë
30/10 15:34
Nis ndërtimi i një lagjeje në Tiranë/ Rama dhe Veliaj inspektojnë punimet
30/10 15:26
Top News – Ndryshimet kushtetuese/ Meta-të bëhen vetëm me referendum
30/10 14:11
Meta flet për referendum: Shqiptarët do marrin pjesë e do votojnë për Shqipërinë në Evropë!
30/10 12:21
Top News – PD: Rrezimi i dekretit/ Rama refuzoi thirrjet e Brukselit
29/10 20:00
Top News – Basha akuza të forta/ Çdo vdekje nga covid vepër e Ramës
29/10 18:42
“Rama po bllokon negociatat” / Basha: E pret ndëshkimi dhe humbja më shembullore
29/10 16:12
Rama: Meta flet për 5 qershorin si për 29 Nëntorin. Ka harruar se është Presidenti
29/10 16:01
PD e Fierit do Bacin deputet/ Letër Bashës për përjashtimin e kryetarit nga komisioni “Ruli”
29/10 15:39
“Sami Frashëri”/ PD: Veliaj gënjen. Kryetari i Bashkisë në hapjen e themeleve të shkollës së re
29/10 15:31
Top News – Kodi zgjedhor/ Kuvendi rrëzon dekretin e Metës
29/10 15:07
Top News – Veliaj, përgjigje për Kryemadhin/ Gjimnazi ‘Sami Frashëri’
29/10 14:08
Top News – ‘Të mos përzgjedhim pacientët’! Deklarata e Manastirliut
29/10 12:55
Top News – Lleshaj dhe Murrizi për policinë/ Sherr në parlament
29/10 12:30
Top News – Procesi i rindërtimit/ Ahmetaj-janë alokuar 32 mld lekë
29/10 12:26
Top News – Gjuzi-nuk ka covid, por vetëm grip/ Deputeti kundër rrymës
29/10 12:05
Manastirliu flet për skenarin fatal: Nëse do kemi mbingarkesë, do përzgjedhim se kush do trajtohet!
29/10 11:50
Top News – Letra e ndërkombëtareve/ Meta-ka ende kohë për reflektim
29/10 11:29
Covid 19 përplas Metën me Ramën/ Presidenti: Situata drejt katastrofës. Kryeministri: Mos fut hundët
28/10 15:21
Covid 19, Rama i përgjigjet Metës/ Presidenti: situara drejt katastrofës.Kryeministri:mos fut hundët
28/10 12:54