Top News-Zbulohet data!/Ja kur do të betohet përpara parlamentit Bajram Begaj
04/07/2022 18:18

Bajram Begaj, presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, do të betohet përpara parlamentit shqiptarë më datë 24 korrik. Vendimi u mor në mbledhjen e konferencës së kryetarëve, e cila u mbajt këtë të hënë, ku u përcaktua edhe dita që Bajram Begaj do të marrë postin e ri, duke zëvëndësuar presidentin në detyrë Ilir Metën. Bajram Begaj u zgjodh president më datë 4 qershor, ndërsa lajmin fillimisht e konfirmoi kreu i qeverisë Edi Rama pas një mbledhje me grupin parlamentar, që u zhvillua po në atë ditë. Begaj mori besimin e shumicës së deputetëve në parlament, ku u votua me 78 vora pro, 4 kundër dhe 1 votë abstenim. Në procesin e votimit morën pjesë 83 deputetë, nga të cilët 74 ishin nga mazhoranca.

Top Channel/Berisha:PS po bën ligj anti-Meta/Berisha i gatshëm për të votuar ligjin për Lustracionin
19/08 15:32
Top Channel/“Ligj kundër Metës & Berishës”/Meta komenton nismën e socialistëve për ligjin e spiunëve
19/08 15:20
Top News- Sekretin e nxjerr Salianji/ E vërteta e ligjit për dhënien me koncesion të nënshtetësisë
17/08 15:09
Top News-Nga kufiri detar tek djegia e mandateve / Meta flet me strukturat e partisë në Vlorë
16/08 22:19
Top Channel/Ligji i ri i lustracionit, socialistët kërkojnë “non grata”.Alibeaj kusht, hapja dosjeve
15/08 19:38
Top News – Socialistët, ‘lufta’ politike e shtatorit/Spiunët e sigurimit dhe shpalljet ‘non grata’
15/08 14:58
Top Channe/ Pushimet e politikanëve/ Rama në Dhërmi, Meta dhe Berisha s’i ndahen Lalzit
13/08 20:09
Top Channel/ “Të lumtë pushka…”/ Juristja e PD mbron autorin e plagosjes së inspektorit
13/08 19:57
Top News- Begaj si Meta, vizita e parë në Kosovë/ Presidenti, takim me krerët e politikës kosovare
13/08 17:50
Top News – Dekreti i Begajt dhe aleanca me Metën!/ Berisha i thotë të gjitha, çfarë ndodh në shtator
12/08 15:43
Top Channel/ Meta: Berisha merr distancat/ Berisha: Për Tiranën nuk vendos unë, PD në garë me sigel
12/08 15:09
Top News- Pak sekonda pas Metës, reagon Veliaj!/ ‘Ka nostalgji për qytetin e fuksave të sigurimit’
11/08 17:04
Top News – Marrëveshja e fshehtë Meta-Berisha!/ Dy personazhet, gati në betejën kundër Ramës
11/08 15:47
Top Channel/ “Më manipuluan dosjen…”, Ilir Meta flet për akuzat e dosjes së sigurimit
11/08 15:20
Top News-Ilir Meta kandidat për kryebashkiak!/ ‘Referendum, qeveri teknike, zgjedhje të parakohshme’
11/08 15:05
Top Channel/ Meta “kandidon” për Tiranën, kreu i PL: Do shemb betonin. por kërcënon Edi Ramën
11/08 12:16
Top Channel/ Porti i jahteve në Durrës, firmoset marrëveshja mes dy kompanive ndërtuese
11/08 12:14
Top News – Spiunët në politikë, shtatori vendos!/ PS adreson në kuvend edhe çështjen ‘non grata’
10/08 14:03
Top Channel/ Sigurimsat në politikë, Balla: Në shtator ndryshimet për certifikatën e pastërtisë
10/08 12:07
Top News-Berisha akuza Ramës për energjinë dhe naftën/‘Po i përdor si mjete terrori ndaj qytetarëve’
09/08 22:48