Top News – Zaev, përgjimi i ri/ “Kam 8.5 mln euro në bankë”
03/07/2020 22:52

Maqedonia e Veriut vijon te goditet nga publikimet e pergjimeve ku implikohen emra te politikes sidmos tani, kur vendi pritet te shkoje drejt zgjedhjeve te parakoshme. Në kanalin e “brane kapital” në YouTube është publikuar biseda e ish-kryeministrit Zoran Zaev me Aleksandar Verushevski, bisedë që i përket vitit 2016. Në bisedën e publikuar, Zaev dëgjohet të thotë se ka kapital personal prej 8.5 milionë eurosh. Kjo bisedë është 2 orë, por deri tani janë publikuar vetëm disa pjesë të saj. Zaev dëgjohet gjithashtu të thotë se nuk ka nevojë për përkrahjen e ish-kryetarit të LSDM-së Branko Cërvenkovski, dhe se ai he njerëzit e tij tashmë nuk kanë asnjë ndikim. Vetëm para disa ditësh, Zaevit i doli nje bisede eshte me kryetarin e VMRO/DPMNE, Mickoski, teksa ky i fundit dëgjohet të thotë se ka marrë para nga biznesmenë të njohur dhe se ka punuar për rrënimin e Prokurorisë Speciale Publike. Publikimi i bisedave të përgjuara në Maqedoninë e Veriut ka nisur prej vitesh, ku në vitin 2015, Zoran Zaev, asokohe në opozitë, publikoi përgjimet e kryeministrit të atëhershëm Nikola Gruevski dhe bashkëpunëtorëve të tij. Këto përgjime shkaktuar krizë në politikë, teksa u desh krijimi i Prokurorisë Speciale për hetimet e përgjimeve.

Top News – Situata e zjarreve/ Drejtori i AKMC-të qëllimshme
03/08 23:50
Audiobooks në Shqipëri/ Pandemia na ndryshoi edhe raportin me librin
03/08 20:02
6 viktima dhe 101 raste/ Incidenca 7 ditore rezultoi 24.66 raste pozitive për 100 mijë banore
03/08 19:46
Sekuestrohen pronat e Ylli Ndroqit/ SPAK: Dyshime se janë vendosur nga trafiku i drogës
03/08 19:42
Top News – Vijojnë vatrat e zjarrit/ Seman, pylli me pisha në flakë
03/08 19:39
Top News – Ngjarja në Fushë-Prezë / Vritet me armë zjarri 71-vjeçari
03/08 19:39
Zjarri vijon të përfshijë sipërfaqe me pisha në Seman, dyshohet se …
03/08 18:48
Top News – Lezhë, masat anti covid/ 8 lokale, gjoba e mbyllje aktiviteti
03/08 18:10
Top News – 101 raste me koronavirus/ 6 viktima, 122 pacientë në spital
03/08 18:09
Pankina e Kukësit/ Prezantohet trajneri Skënder Gega
03/08 17:36
Top News – Kosovë, Hoti me covid/ 7 viktima dhe 250 raste të reja
03/08 17:17
Covid-19 në vend/ Ministria e Shëndetësisë: 101 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orë
03/08 16:59
Top News – Sekuestro ndaj Ndroqit/ Avokatet-sulm politik, do apelojmë
03/08 16:46
Top News – Bypass i Vlorës/ Balluku-janë kryer 45% e punimeve
03/08 16:44
Top News – Kreu i OBSH-së me paralajmërime të zymta për vaksinën ndaj COVID-19
03/08 16:40
Vlerësimi i kandidatëve/ PD krijon komisionin me 5 anëtarë
03/08 16:19
Gjirokastër, 20 zjarrë të qëllimshme/ Policia nuk ka ndaluar asnjë nga autorët e zjarreve
03/08 16:17
Pyjet e Mirditës janë në flakë/ Era dhe terreni vështirësojnë ndërhyrjen nga ajri dhe toka
03/08 16:15
Sekuestrohen pronat e Ylli Ndroqit/ SPAK: Dyshime se janë vendosur nga trafiku i drogës
03/08 15:46
Murrizi padit Lleshajn/ Padia në SPAK për vendimet e tenderave të Ministrisë së Brendshme
03/08 15:42