Top News – Vret gruan në dyert e Gjykatës/ Elbasan, çifti ishte në proces divorci
06/05/2021 15:29

Një krim i rëndë tronditi Elbasanin mesditën e kësaj të enjteje. Ngjarja ndodhi në dyert e Gjykatës në një orë dhe zonë tejet të populluar. Koço Buzo, 58 vjeç, ish-efektiv policie qëlloi me mbi 11 plumba ish-bashkëshorten e tij, Liljana Buzo, 54 vjeçe e cila për fat të keq nuk mundi që t’ju shpëtojë plagëve të marra. Ajo u dërgua me urgjencë në spital, ku ndërroi jetë. Por përveç të shoqes ai qëlloi me breshëri, një kalimtar, Adriatik Kola dhe avokatin e bashkëshortes së tij, Gëzim Toçila. Autori është një ish-efektiv policie, i cili ishte në proces divorci me të shoqen. Burrë e grua sapo kishin dalë nga ambientet e gjykatës së Elbasanit ku ndodheshin për një seancë gjyqësore ku Koço Buzo akuzohej për dhunë në familje. Mësohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të xhelozisë që ish-burri kishte për të shoqen. Një grua e cila ka qenë dëshmitare e ngjarjes së rënë në Elbasan ku burri vrau me armë bashkëshorten e tij për motive xhelozie, ka rrëfyer se gruaja ishte e shtrirë në tokë pasi ishte vrarë. Gjithcka ka nisur mesa duket pas vendimmarrjes së gjykatës. Në debat e sipër, jashtë godinës, Koço Buzo është larguar para të gjithëve, duke u futur në banesën e tij, e cila ndodhej pranë Gjykatës. Atje ka marrë një armë zjarri tip kallashnikov dhe ka nisur që të qëllojë. Policia ka mbërritur me urgjencë në vendin e ngjarjes, duke arrestuar në flagrancë Koço Buzon, edhe pse ky i fundit tentoi që të largohej.

Top News – Tjetër kontratë me Pfizer/ Por qeveria nuk do të bëj publike detajet e saj
16/06 23:15
Top News – Gjykata rrëzon kërkesën e familjarëve/ Kërkuan dëmshpërblim për vrasjen e Artan Cukut
16/06 21:45
Top News – Mik në shtëpinë e Sarkozisë/ Rama takohet me ish presidentin francez
16/06 21:44
Top News – 7 raste të reja, 18 të shtruar/ Situata me covid 19 në vendin tonë, e stabilizuar
16/06 20:34
Top News – Detaje mbi vrasjen e çiftit Pasho/ Dëshmia e djalit rëndon pozitën e Elona Kaleshës
16/06 20:31
Top News – Voltana Ademi çon kolegun në gjyq/ E hoqën si kryetare, kërkon pavlefshmëri
16/06 20:30
Top Channel/ Protestë para SPAK kundër deputetit/Historia betejës 16 vjeçare e banorit nga Vau Dejës
16/06 19:34
Top Channel/ Gjashtë bashki pa kryebashkiakë/ U larguan nga dekriminalizimi apo kanë dhënë dorëheqje
16/06 19:34
Top Channel/ 3 variantet e vendimit për Metën/Kushtetuesja mund t’i drejtohet komisionit të Venecias
16/06 19:33
Top News – ‘Berisha në trenin e skëterrës…’! Ngjela, akuza të forta ish-kryeministrit
16/06 19:15
Top News – Kundërshtojnë zgjedhjet për kryetarin e ri/ Grupi për PD: Ishin jashtë çdo standardi
16/06 19:08
Top News – Në prag të provës së vettingut/ Dorëhiqen prokurorët Galanxhi dhe Shahu
16/06 19:06
Top Channel/ “S’kemi ujë për vaditje”/ Qytetari denoncon në ‘Ti Raporton’: Po na thahet misri
16/06 18:50
Top Channel/ SHBA dhuron pajisje mjekësore, ministrja: Mbështetje e pakursyer në kohë të pazakontë
16/06 18:28
Top News – Proteston në SPAK për deputetin e PD/ Akuza për mashtrim, falsifikim dhe korrupsion
16/06 16:58
Top News – ‘Skifterat’ shqiptarë në Itali/ Grabisin 40 shtëpi, s’kursejnë kryebashkiakun
16/06 16:56
Top News – Të ngjashme me skenat e një filmi/ Hedh kokainë nga makina, e ndjek policia
16/06 16:55
Top Channel/ Rama batuta me të riun: Mund të punosh edhe me mua se më pëlqejnë 3D
16/06 16:05
Top News – Kuvendi, byroistët pa mandat deputeti/ Të drejtën e fjalës deri në 9 korrik, më pas…!
16/06 15:50
Top Channel/ Sanatoriumi, jo më spital covid, në pavione nuk ka më asnjë të sëmurë nga koronavirusi
16/06 15:43