Top News – Vrau gruan në dyert e gjykatës/ Elbasan, jepet masa e sigurisë për Koço Buzon
08/05/2021 15:04

Arrest me burg ka vendosur Gjykata e Elbasanit për ish efektivin e polcisë Koço Buzo i cili qëlloi për vdekje dy ditë më parë bashkëshorten e tij Liljana Buzo 54 vjeçe. Prokurori Petref Asllani kërkoi masën arrest me burg dhe këtë masë vendosi edhe kryesuesi i trupës gjykuese, gjyqtari Bujar Musta. 58 vjeçari Koço Buzo dy ditë më parë qëlloi me breshëri kallashnikovi bashkëshorten e tij, Liljana Buzo, e cila për shkak të plagëve të marra ndërroi jetë në spital. Nga breshëritë e plumbave, përveç bashkëshortes, mbetën të plagosur Adriatik Kola, që ishte duke kaluar rastësisht në momentin e ngjarjes dhe avokati i së ndjerës Gëzim Toçila. Çifti i bashkëshortëve ishte në proces divorci dhe sapo kishin dalë nga gjykata e Elbasanit kur ndodhi ngjarja. Liljana Buzo kishte kërkuar urdhër mbrojteje në gjykatë pasi dhunohej në mënyrë të vazhdueshme nga bashkëshorti dhe kjo duket se ka qenw edhe shkaku kryesor që po i çonte ata drej ndarjes. Mësohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të xhelozisë që autori kishte për të shoqen. Gjithcka ka nisur pas vendimmarrjes së gjykatës. Në debat e sipër, jashtë godinës, Koço Buzo është larguar para të gjithëve, duke u futur në banesën e tij, e cila ndodhej aty pranë. Atje ka marrë një armë zjarri tip kallashnikov dhe ka nisur që të qëllojë. Autori i krimit u arrestua në flagrancë edhe pse tentoi që të largohej.

Top Channel/ Bletërritësit e bregdetit/ Vetëm me pasion dhe pa asnjë ndihmë prej 40 vitesh
20/06 20:37
Top Channel/ “Emigrantët kanë të drejta”, aktivistët bllokojnë kufirin Kroaci-Bosnje
20/06 20:35
Top Channel/ Rreth 100 mijë shtëpiake nuk punojnë, për arsye familjare por edhe tregut të punës
20/06 20:26
Top News – Punësimet në shtet, del raporti/ 20 zyrtarë u ndëshkuan nga dekriminalizimi
20/06 20:25
Top Channel/ Informaliteti, shkak korrupsioni/ Në Shqipëri 35 për qind e ekonomisë është informale
20/06 20:23
Top Channel/ Vila e barit në Shijak/ Arrestohen elektricistët. Në kërkim pronarët e hashashit
20/06 20:20
Top Channel/ Plumba drejt lokalit në Sarandë/ Plagoset administratori dhe një kalimtar
20/06 20:18
Top News – Aty ku kokaina kapet me shumicë/ Porti i durrësit, pika tranzit e trafikantëve
20/06 20:15
Top Channel/ Frikë nga prenotimet? Agjencitë turistike: Shqiptarët vendosin në momentin e fundit
20/06 20:10
Top Channel/ Të gjithë në bregdet/ Rrugët bosh në Tiranë, pak interes edhe për t’u vaksinuar!
20/06 20:05
Top News – Shqiptarët, nis udhëtimi në Gjermani/ Hiqen kufizimet, dyndje e madhe në Rinas
20/06 20:02
Top Channel/ Në Gjermani jo me vaksinë kineze/ Teste dhe dëshmi vaksinimi për Pfizer dhe AstraZeneca
20/06 20:00
Top Channel/ Në kërkim të plazheve të qeta/ Në Lalëz, prej makthit të trafikut dhe mbipopullimit
20/06 19:57
Top Channel/ Kaos nga trafiku për në plazh/ I nxehti pas uljes së infektimeve, dyndje për në bregdet
20/06 19:53
Top Channel/ “Kaloni kufirin më këmbë”/ Policia greke nuk lejon kalimin e autobusëve shqiptarë
20/06 19:48
Top Channel/ Trafik i rënduar nga mbikalimi tek plepat në Kavajë, bllokohen rrugët e plazhit
20/06 19:34
Top Channel/ Dita e lirisë nga Covid! Britania e Madhe e pret hapjen më 5 korrik
20/06 19:32
Top News – Nga Tirana për në rreth tjetër/ Si lëvizin deputetët, ndryshimet nga 1991
20/06 18:49
Top Channel/ Përfundon me sukses edicioni i parë i ‘Tiranathlone’, ja kush janë fituesit
20/06 18:32
Top News – Xhirim gomash për ‘karshillëk’/ Itali, dy shqiptarët arrestohen nga policia
20/06 18:24