Top News-Vrasësit makabër të vajzës dhe motrës/50 vjet burg për babë e bir, ku u gropos viktima
20/01/2022 18:25

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 25 vite burg për Faik Bucin dhe 25 të tjera për djalin e tij Shkëlzen Buci, për vrasjen e vajzës Eglantina Buci 10 vite më parë. Shkëlzeni akuzohet për veprën penale vrasje me paramendim, e kryer në bashkëpunim. Eglantina Buci u ekzekutua me armë zjarri nga I vëllai I saj rreth 10 vite më parë në Malin me Gropa. Viktima ishte larguar nga shtëpia dhe bashkëjetonte në zonën e freskut në Tiranë. Kjo gjë ishte e papranueshme nga familja e saj, ku përballë kësaj situate babai dhe Shkëlzeni thurën një plan për të rikthyer vajzën në shtëpi, ndërsa pakënaqësia e tyre u konkludua me vrasjen e vajzës 23 vjecare. Krimi makabër u zbulua nga një bashkëpunëtor i drejtësisë, shok i Shkëlzen Bucit, i cili ishte I pranishëm në momentin kur vëllai vrau të motrën. Ky I fundit rrëfeu përpara drejtësië të gjithë ngjarjen me detaje, nga marrja me dhunë e 23 vjecares deri tek ekzekutimi I saj. Dëshmitari tha se shihte makthe cdo natë dhe se këtë barrë nuk mun ta mbante dot mbi supe, ndaj vendosi të fliste për drejtësinë. Ai u arrestua në vitin 2017, I dyshuar si bashëpunëtor I autorit të vrasjes, pasi Shkëlzeni e kishte porositur atë të ruante territorin.

Top News-A u dekonspirua ‘Plumbi i Artë’ / Nisin hetimet për policët që njoftuan kriminelët
20/05 21:53
Top News-3 koka krimi në regjimin e fortë të burgut/Manja firmos urdhrin që i izolon për një vit
20/05 20:08
Top Channel/ Aksident me vdekje në Fier, trupi përfundon në kanalin anash rrugës
20/05 20:08
Top Channel/ Dita e jetimëve/ Historia e meritës e rritur jetime
20/05 20:00
Top Channel/ Lija e majmunit/ Ja shenjat. Të mbrojtur më shumë të vaksinuarit nga lija
20/05 19:59
Top News-Aksident me vdekje në Fier / Makina përplas motorin, përfundojnë në kanal
20/05 19:56
Top Channel/ Taksohen të vetëpunësuarit, diskutimet te Financat
20/05 19:51
Top Channel/ Hetimi i tenderave/ SPAK është e mbingarkuar nga dosjet
20/05 19:46
Top Channel/ “Policia” e krimit! Hetimi i SPAK zbuloi lidhjet e policeve me grupet kriminale
20/05 19:42
Top Channel/“Non grata” gjermane/ Berisha minimizon Kirschbaum, por Bardhi reagon: Është izolim i PD
20/05 19:40
Top Channel/ E vërteta e “marrëveshjes”! PS u tërhoq nga pakti i përzgjedhjes, tani kërkon…
20/05 19:37
Top Channel/ Negociatat për Presidentin e ri, Berisha: Karnaval tragjikomik dhe i neveritshëm
20/05 19:23
Top News – Tre alternativat e Shqipërisë për në BE/23 dhe 24 qershori vendos për fatin e negociatave
20/05 16:04
Top News- Paralajmërimet për izolim të PD/ Bardhi, thirrje Berishës: Dëgjo apelin e evropianëve
20/05 15:32
Top Channel/ Panair për ukrainasit. Nxënësit e Lezhës ekspozojnë arte dhe zeje
20/05 15:31
Top Channel/ Mjekë vullnetarë në Vlorë 65 amerikanë ofrojnë vizita dhe ilaçe falas
20/05 15:31
Top Channel/ Dita e jetimëve, Bashkia e Tiranës i jep medaljen e mirënjohjes Ilir Çumanit
20/05 15:16
Top News- Negociatat, presidenti i KE pro ndarjes !/‘Shqipëria të mos rrezikojë nga vetoja bullgare’
20/05 14:49
Top News-Akuzat e deputetit gjerman/ Berisha akuzon Alibeajn, flet për gjyqin me Blinken
20/05 14:48
Top News- Alibeaj nuk tërhiqet, thërret tjetër mbledhje/ Emrat që diskutohen për President
20/05 13:53