Top News – Vrasësi me pasaportë të falsifikuar/ U arrestua në pikën kufitare të Kapshticës
10/06/2021 21:23

Një person është arrestuar këtë të enjte në pikën e kalimit kufitar Kapshticë, pasi u paraqit me dokument identifikues që dyshohej të ishte i falsifikuar. Bëhet fjalë për shtetasin Besnik Çodari, 45-vjeçarin nga Tirana, i cili u paraqit në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, me pasaportë me emrin e një shtetasi tjetër. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se i dyshuari është dënuar kohë më parë për veprën penale “Vrasje me paramendim”. Specialistët e krimit Ekonomik dhe Financiar në Korçë kanë bërë të mundur sekuestrimin e pasaportës dhe mjeteve të tjera identifikuese për t’i pasur si provë materiale. Ndaj tij është ngritur akuza e falsifikimit të letërnjoftimeve, pasaportave apo vizave.

Top Channel/ Po e ndiqte policia në Vlorë, automjeti përplaset dhe përmbyset në mes të rrugës
12/06 18:26
Top News – COVID19 Asnjë jetë e humbur/ 170 raste aktive në mbarë shqipërinë
12/06 18:04
Top News – Hajdutit i bie infarkt/ Jetën i’ia shpëton personi që do grabiste
12/06 17:38
Top Channel/ Maturantët, protestë kombëtare: Zonja ministre zgjidhe ti testin e matematikës
12/06 16:31
Top Channel/ PS, kongres në stadium. Po bëhet gati skena në mes të fushës së blertë
12/06 16:28
Top News – Zgjedhjet në PD/ Kandidatët nuk i marin seriozisht
12/06 16:24
Top News – FMN-5,3përqind rritje në 2021/ ‘Vëmendje tek PPP e menaxhimi të rrisqeve’
12/06 16:23
Top News – Rindërtohet ura e Darëzezës/ Petro Koçi e teston me kamion ushtrie
12/06 16:22
Top News – U vra me plumb në kokë/ Dalin detaje tronditëse për ekzekutimin e Elezoviç
12/06 15:55
Top Channel/ Testi matematikës, tërhiqet ministria. Kushi: Vlerësimi do rishikohet nëse…
12/06 15:54
Top News – Veliaj takim me të rinjtë/ ‘Ta kthejmë në kartolinë të bukur për shqipërinë’
12/06 15:48
Top News – Misteri i Kishës së Laçit/ Si u paralizuan 32 ushtarët e regjimit komunist!
12/06 15:48
Top News – ‘Eja që sot në kryeministri’/ Rama batuta me të rinjtë gjatë një lidhje në ‘zoom’
12/06 15:48
Top Channel – Zhvillohen karnavalet e Korçës/ Festë në qytetin juglindor
12/06 15:44
Top Channel/ PD, mungojnë vëzhguesit/ Jemin Gjana tregon procesin përgatitor të zgjedhjeve
12/06 15:34
Top Channel/ Në Belsh nuk gjen vende, fundjava e ngarkuar me vizitorë
12/06 15:32
Top Channel/ Protestë pro-UÇK. Veteranët mblidhen në Prishtinë
12/06 15:29
Top News – Vjet Turi, sivjet Sindi/ Pyetja e testit të matematikës bëhet ‘meme’
12/06 15:27
Top Channel/ Maturantët: Testi ishte bombë/ Protesta në shumë qytete,kërkohet që të ribëhet testimi
12/06 15:15
Top Channel/ Protesta e maturantëve në Fier, kundërshtojnë tezën e provimit të matematikës
12/06 15:09