Top News – ‘Vrasësi i të moshuarave’/ Vdes në qeli shqiptari i dënuar
26/10/2020 10:58

Eder Marila, një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm nga gjykata e Bolonjës në 2013-n, u gjet i pajetë në burgun e Padovas. Shqiptari ishte dënuar për përplasjen e qëllimshme me makinë të 5 grave të ndryshme, duke vrarë njërën prej tyre. Ngjarja në fjalë ndodhi më 24 Shtator të 2006. Nga të dhënat e para, shqiptari dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke thithur gazin e një bombole që shërbente për gatim. Por nëna e tij, mësohet se nuk e beson tezën e vetëvrasjes dhe nëpërmjet avokatit të saj ka kërkuar që autopsia të bëhet nga një palë e tretë gjatë ditëve në vijim. Eder Marila ishte cilësuar si “vrasësi i të moshuarave”. Ndër vite ai kishte zhvilluar disa beteja ligjore duke iu drejtuar 3 herë Gjykatës së Lartë. Megjithatë në të treja rastet kjo e fundit kishte lënë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm. Në 2006-n, shqiptari tmerroi rrugët e Riminit duke përplasur me makinë 5 gra. Njëra prej tyre, 89-vjeçarja Ester Meluçi vdiq më 14 Tetor të 2006 për shkak të plagëve të rënda. Marila u arrestua në 2010-n. Ai ishte përpjekur gjithashtu të arratisej nga burgu në 2017-n, kur nuk ishte kthyer pas daljes me leje. Megjithatë arratia e tij zgjati pak dhe ai u arrestua në portin e Olbia, teksa po tentonte të hipte në traget.

Korça bëhet gati për festa/ Ndizen dritat dhe organizohet parada e babagjyshëve
05/12 19:52
Qendrat e votimit nuk do ndryshojnë/ KQZ kërkon sqarime: Përse u ndryshua adresa votuesve
05/12 19:42
Ku do gjenden testet e shpejtë? Në fillim tek epidemiologët. Pas 20 dhjetorit te mjeku i familjes
05/12 19:39
Festat e fundvitit ‘gjallërojnë’ Korçën, dekorohet i gjithë qyteti
05/12 18:23
Top News – Sërish shifra të larta/ Covid, 19 humbje jete në 24 orë
05/12 17:25
Top News – Abuzimet me kreditë/ Dhjetëra denoncime në ‘Top Story’
05/12 17:24
Top News – Shqipëri-Kosovë/ Konsullate të përbashkët në Strugë
05/12 16:54
Top News – Situata e pandemise/ Nuk bien vdekjet në Kosovë
05/12 16:52
Top News – U dëmtua nga tërmeti/ Rikonstruktohet konvikti në Golem
05/12 16:52
Top News – Basha me fermerët/ Kukës, shqetësim mungesa e tregut
05/12 16:52
Top News – Rama udhëton për në SHBA/ Takim me prodhuesit e vaksinës
05/12 16:03
“Të bëjmë fëmijët e lumtur”/ Nisma e studentes shqiptare në Francë
05/12 15:54
Përgatisim pemën e festave/ Në çdo shtëpi atmosfera e festave të fundvitit nis para kohe
05/12 15:54
“Gjurmë Shqiptare “ sonte
05/12 15:44
Shkollë e re në Golem/ U restaurua pas dëmtimit nga tërmeti
05/12 15:40
Covid mori 15 mjekë/ Humbën jetën pasi u infektuan gjatë punës me të sëmurët
05/12 15:36
Vlerësimi i Moody’s për Shqipërinë/ Agjencia konfirmon pozicionin e qëndrueshëm
05/12 15:30
Pedagogia u mposht nga Covid/ Flasin kolegët e pedagoges Kozeta Noti
05/12 15:29
Top News – Pacientët me covid/ Nis rimbursimi nga mjekët e familjes
05/12 15:19
Top News – Dalin detaje të reja/ Vrasja e policit në Lezhë
05/12 15:13