Top News- Vota e të burgosurve vlen / Ndryshon rezultati, por jo fituesi në Rrogozhinë
06/06/2023 13:46

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve vendosi të rrëzojë kërkesën e koalicionit Bashkë Fitojmë për të mos konsideruar kutinë e burgut të Rrogozhinës në numrimin e fletëve të votimit. Me kërkesë të 2 prej anëtarëve të KAS u rinumërimi i votave për kryetarë të Rrogozhinës, ku Koalicioni Bashkë fitojmë arriti të marrë 9 vota më shumë se ato që ishin deklaruar nga komisionarët e numërimit. Kësisoj rezultati final për Rrogozhinën i jep fitoren kandidatit socialist, Edison Memolla, i cili rezulton të ketë 5129 vota dhe kandidati rival, nga koalicioni Bashkë Fitojmë Shkëlqim Hoxha, 5108 vota. Mbetet për tu parë nëse Koalicioni Bashkë fitojmë do e shfrytëzojë mundësinë për të ankimuar këtë vendim në Kolegjin Zgjedhor pranë Gjykatës së Apelit.

Top News – Reshjet e shiut fikën zjarret/ Stabilizohet situata në Fier, Patos dhe Vlorë
24/09 13:41
Top Channel/ Zgjedhjet në Kukës, kandidati i “BF”: Janë evidentuar një sërë problematikash
24/09 13:17
Top Channel/ “Ferma e hashashit”/ Sot në “Exclusive” sfida e kanabis
24/09 13:09
Shuhet zjarri te fabrika e bojërave Flakët bllokuan autostradën tiranë – durrës
24/09 12:54
Top Channel/ Fierin e Vlorën i shpëtoi shiu! Fiken të gjitha vatrat që ishin aktivizuar në fundjavë
24/09 12:37
Top Channel/ Kukësi voton për kryetarin e ri! Në garë Albert Halilaj i PS dhe Emri Vata nga BF
24/09 12:24
Top Channel/ Shuhet zjarri në fabrikë/ Por disa vatra ende rrezikojnë të riaktivizohen
24/09 12:18
Top Channel/ Një ditë pas zjarrit! Pamje nga fabrika e djegur e bojërave, ende nuk dihet shkaku
24/09 12:13
Top Channel/ Rrethohen sulmuesit,dëgjohen krisma! Fshihen në manastirin e Banjskës ku ka shkuar KFOR
24/09 12:12
Top Channel / Shuhen zjarret në Fier dhe Patos, digjen sipërfaqe të mëdha me ullishte e pemë frutore
24/09 11:50
Top Channel/ Zjarri në fabrikën e bojërave/ Pamje gjatë natës, flakët morën përmasa të frikshme
24/09 11:39
Top News – U vra nga sulmi në Veri, pamjet nga shtëpia e policit që hapi dyert e zisë
24/09 11:34
Top Channel/ Zgjedhjet në Kukës, kandidati i PS: Votoni një djalë që do i shërbejë qytetit
24/09 11:18
Top News – Arrestohet shoferi i autobusit në Morinë/ Tentoi të fuste ilaçe kontrabandë në vendin tonë
24/09 11:03
Top Channel/ Patos, përhapet zjarri në zonën e Margëlliçit gjatë natës! Ushtria zbarkoi në terren
24/09 10:46
Top Channel/ Flakët morën përmasa të mëdha në bypass-in e Vlorës! Pamje gjatë natës
24/09 10:44
Top Channel/ Zjarri në fabrikën e bojërave/ Prefekti i qarkut: Afër kishte depo gazi, e rrezikshme
24/09 10:41
Top News – Zjarr në autostradën Tiranë-Durrës / Merr flakë fabrika, ekipet zjarrfikëse në aksion
24/09 10:39
Top News – Halilaj përballë Vatës / Mbahen zgjedhjet e pjeshme në Kukës
24/09 10:24
Top News – Zjarri në fabrikën e bojërave, Balla dhe Rrumbullaku ndoqën nga afër situatën
24/09 10:18