Top News – Vlorë, gjendet një gomone në det/ Dyshohet se përdorej për trafik klandestinësh
25/01/2021 14:58

Një gomone e braktisur është gjetur në det Vlorë. Pas identifikimit të mjetit në det në zonën e quajtur Delisuf në Poro, dyshohet ky gomonia mund të jetë mjeti lundrues që tentoi të trafikonte 55 klandestinët nga Lindja e Mesme më 8 janar. por kjo ende nuk është e konfimruar. Deti ka nxjerrë në breg mjetin lundrues tip gomone dhe sipas policisë së Vlorës ende nuk dihet çfarë është dhe nga ka ardhur. Policia është nisur në vendin e ngjarjes për të bërë verifikimet dhe për të parë nga afër gomonen. nuk dihet edne nëse ka motorrr në bordin e gomones, pasi dallgët dhe rrymat detare mund ta kenë shpëtuatur dhe të ketë rënë në det. Zona ne breg te detit ku ndodhet gomonia është një terrën tejet i vështirë dhe është e vështirë për të mbërritur aty. Disa javë më parë një gomone që trasnportionet rreth 55 emigrantë klandestinë sirianë rrezikoi të mbytej në det për shkak të motit të keq në zonën e vlorës. ishin vet klandestinët siruiaiënq ë njoftuan polcinë pas drejtuesit e gomones i braktisën dhe i lanë në mes të detit.

Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53
Peshëngritësi shqiptar në Europian/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjel Velin
05/03 15:48
Ekspozitë kundër shitjes së votës/ Hapet në Korçë, e titulluar “Premtoi heroit tënd”
05/03 15:47
Durrësi plot me mbetje dhe inerte/ Janë shpërndarë edhe në zonat turistike pranë detit
05/03 15:40
Lagje e re në Rrëshen/ Do ndërtohet për të dëmtuarit nga tërmeti
05/03 15:38
Fituesi i aeroportit të Vlorës/Do ta ndërtojë kompania shqiptaro-turke, pjesë edhe Behgjet Pacolli
05/03 15:36
Lë Tiranën për tokat e Divjakës/ 31-vjeçari administron fermën me 250 hektarë tokë
05/03 15:35
Luljeta Bozo, kandidate e PS/ Rama fton inxhinieren e njohur të bëhet pjesë e listës së PS
05/03 15:33
Vret tre miqtë në aksident/ Përplas makinën me një mur. Arrestohet i mbijetuari i aksidentit
05/03 15:20
Përgatitja për vaksinimin masiv, 400 infermierë në trajnim/ Rama: Të jemi gati kur të vijë momenti
05/03 15:19
Top News – Goditet për vdekje në kokë nga i biri/ Fier, humb jetën 52 vjeçari në fshatin Luar
05/03 15:11
I sëmuri mendor vret të atin/ Do e dërgonte për kurim në spitalin psikiatrik të Vlorës
05/03 15:09