Top News – Vettingu e shkarkoi si prokuror/ Anton Martini-është pushkatim, e prisja si vendim
11/06/2021 14:21

Komisioni i Pavarur i Apelit shkarkoi gjatë procesit të vettingut prokuroin Anton Martini. Ndonëse ai kishte kaluar shjkallën e parë të vettingut, vendimi i KPA u argumentua me faktin se prokurori ka bërë deklarim të pasaktë të pasurisë dhe mungesën e burimeve të ligjshme për periudhën 2003-2016 dhe nuk justifikonte blerjen e një apartamenti. Prokurori Anton Martini ishte një nga emrat që përfliten për t’u bërë pjesë e spak dhe priste mbylljen e vettingut për të hedhun hapin e rendësishëm në karrierë që tashmë bëhet i pamundur. Martini ka reaguar duke thënë se ishte i përgatitur dhe se kishte informacione se po punohej fort dhe në mënyrë të kamufluar kundër tij. Ai e ka quajtur pushkatim vendimin e KPA-së duke theksuar se beteja e tij ligjore do vazhdojë me shpresë që e drejta do të vihet në vend.

Top News – Atentat në Sarandë, plagoset turisti/ Kush është pronari që u qëllua me 20 plumba
20/06 11:28
Top Channel/ Nga serenatat te elementët e karnavaleve, ‘Mbrëmje korçare’ në Gjirokastër
20/06 11:26
Top News – Trafik droge nga Pogradeci në Ohër/ Kufiri liqenor, linja e trafikantëve të vegjël
20/06 11:08
Top Channel/ Dritëhijet e Mid’hat Frashërit, debati i historianëve në ‘Exclusive’
20/06 11:02
Top Channel/ Sëmundja që rrezikon pemët/ Pemët shekullore kanë nisur të rrëzohen
20/06 10:57
Top Channel/ Xhaçka: Mbajtja e Konferencës së parë Ndërqeveritare, kyç për besueshmërinë e BE
20/06 09:56
Top News – Përplasi të moshuarën italiane/ Kapet duke bërë plazh 22 vjeçari
19/06 21:33
Top Channel/ Përplasen 3 makina në Elbasan, njëra ‘fluturon’ në kanal
19/06 20:43
Top News – Aksioni IKMT në bregdetin e Durrësit/ Një në pranga, të tjerë procedohen për ndërtime pa leje
19/06 20:40
Top Channel/ Largimi i Ruçit nga politika, Koçi: Është një shembull që fatkeqësisht mungon
19/06 20:34
Top Channel/ Nga Suedia, në Shqipëri/ Historia e 23 vjeçarit që zgjedh Tiranën pas studimeve jashtë
19/06 19:52
Top Channel/ Breshëri shkatërron vreshtat/Elbasan, moti i keq dëmton të gjitha të mbjella në fshatra
19/06 19:50
Top Channel/ Largohen 1000 mjekë/ Janë specializantë. Do punësohen mjekët që dolën fitues në portal
19/06 19:43
Top Channel/ Duam të pushojmë në Greqi/ Pas lajmit për hapje, kërkesa të shumta kompanitë turistike
19/06 19:37
Top Channel/ Kapshtica nuk është hapur/ Vetëm në Kakavi kaluan disa udhëtarë për turizëm
19/06 19:32
Top Channel/ Shtypet nga aksidenti makina. Shoferin e nxjerrin zjarrfikësit
19/06 19:08
Top News – Aksident i rëndë në Elbasan/ Përplasen mjetet, dy të plagosur rëndë
19/06 17:50
Top News – Hapet kufiri me Greqinë/ Por anijet anijet shqiptare nuk lejohen ende
19/06 16:57
Top News – Landfilli i paligjshëm në Kavajë/ Bashkia e mohon, bregdeti i rrezikuar
19/06 16:46
Top Channel/Greqia pengon anijet turistike,paqartësi e urdhrit të lejimit të shqiptarëve për turizëm
19/06 16:06