Top News/ Veliaj takime me strukturat e PS: “Ne e kemi fokusin te fitorja e radhës”
16/04/2024 18:40

Nga takimi me strukturat e PS në Kavajë, drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, tha se synon që edhe kjo zonë t’I bashkohet trentit të fitoresve të Partisë Socialiste. “Ne i kemi provuar të dyja: edhe shijen e thartë të humbjes me pak vota, por edhe shijen e ëmbël të fitores masive. Unë besoj fort se në Qarkun e Tiranës, që është edhe qarku më i madh dhe që prodhon numrin më të madh të mandateve - nuk e di sa do jenë fiks, 38-39-40 – por, është e rëndësishme të fitojmë kudo. Jo të fitojmë 4-1, por 5-0, siç na ka hije, siç i ka hije qarkut tonë, që është qarku që prodhon numrin më të madh të deputetëve”

Top News/ Vota e emigrantëve, KQZ bën propozimet, PS pro votimit me postë
22/05 22:50
Top News/ Kryemadhi përballet me Dumanin / Deputetja, subjekt hetimi, i është sekuestruar telefoni
22/05 19:22
Top Channel/ “A është në hetim Veliaj dhe a e keni koleg?”, Dumani i përgjigjet Sulës: Kolegë kemi..
22/05 18:08
Top Channel/ “Je peng i Ramës?” Dumani i përgjigjet Nokës: Nuk flemë të qetë kur…
22/05 18:07
Top Channel/ “S’mund të mbajmë peng orekset politike”, Dumani-Alibeajt: Që të mos bëjmë autogol…
22/05 17:56
Top Channel/ Incidenti te Komisioni i Ligjeve, Noka-Dumanit: Je me luhatje, si thua…
22/05 17:55
Top News/ Pse iku me urgjencë nga Shqipëria? Cameron ndërpreu vizitën, e thirri Sunak në Londër
22/05 17:49
Top Channel/ BOMBAT e Dumanit 5 orë në Kuvend: ARRESTIMI i Berishës te përgjigjja për KOLEGUN Veliaj
22/05 16:21
Top Channel/ Hekurudhën dhe portin e Durrësit! Cameron në Tiranë, Anglia e interesuar të investojë
22/05 15:11
Top Channel/ Rama nuk i kursen batutat me Cameron: Do ta shohin shqiptarët nëse e mban fjalën
22/05 15:08
Top Channel/ Cameron në Shqipëri, Rama zbardh bisedat me ish-kryeministrin britanik: Mbështetje…
22/05 14:59
Top Channel/ David Cameron vizitë në Tiranë, Rama e pret në Kryeministri
22/05 13:21
Top News/ Berisha: Arben Ndoka një përdhunues i shpifur, i mblodhi vota krimit
21/05 23:15
Top News/ I kushtoi poezi, Berisha: Je krenari e shqiptarëve
21/05 23:00
Top News/ Poezi poshtë ballkonit, Berisha me flamurë në duar shijon “mbrëmjen” poetike
21/05 22:45
Top News/ Nga Kosova i reciton Berishës, Çun Lajçi i bashkohet protestës së Rithemelimit
21/05 22:30
Top News/ 141 ditë protestë, çfarë po fitojnë demokratët nga Sali Berisha?
21/05 22:15
Top News/ Cameron viziton në Tiranën, sekretari i jashtëm britanik takime me Ramën e Begajn
21/05 21:53
Top News/ Balla: KPA mori vendim të turpshëm, nuk është vendim shkarkimi
21/05 20:58
Top Channel/ Mikrokreditë, guvernatori: Nuk kishim fuqi ligjore që t’i ndalonim
21/05 19:47