Top News/ Veliaj pret ministren malazeze/ Forcimi i bashkëpunimit mes dy vendeve në arsim e IT
30/05/2024 17:31

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim ministren e Arsimit dhe Inovacionit të Malit të Zi, Angjela Jakshiç Stojanoviç gjatë vizitës së saj në Tiranë. Në fokus të diskutimeve ishte ishte bashkëpunimi mes dy vendeve në fushën e arsimit dhe teknologjisë. “Jam gjithashtu shumë entuziast për propozimin tuaj që, me disa nga shkollat shqiptare, sidomos në Tuz dhe Ulqin, të bashkëpunojnë me shkollat e Tiranës. Ne kemi një proces për ndërtimin e shkollës në Preshevë, Bujanoc, po ndërtojmë shkolla dhe në Ukrainë, Kharkiv. Tirana e ka një nga eksperiencat e veta më të mira ndërtimin e shkollave. Do ishim shumë të lumtur që me shkollat e Tiranës të ndihmonim për të pasuruar bibliotekat shqip në shkollat shqiptare të Malit të Zi dhe pastaj për të mësuar nga njeri-tjetri”.

Top Channel/ Konstituohet Komisioni Antikorrupsion, opozita bojkoton mbledhjen, zbardhen diskutimet
14/06 10:57
Top Channel/ Komisioni Antikorrupsion, Nikolla: Keqardhje që kolegët e opozitës nuk janë prezentë
14/06 10:54
Top Channel/ Konstituohet Komisioni Antikorrupsion, PD bojkoton mbledhjen, reagimi I Spiropalit
14/06 10:53
Top Channel/ Mesazh për Kryemadhin? Meta: Kush e vlerëson SPAK pas fakteve, turpëron fjalën b*xhellë
14/06 09:28
Top News/ Pse frikësohet Meta nga SPAK? Kërcënon presidenti i PL: Betejë për vdekje a liri
13/06 22:50
Top News/ Meta “dorëzon” Kryemadhin tek SPAK, e quan “bashkëpunëtore” të Ramës
13/06 22:30
Top News/ Veliaj me socialistët e Njësisë 8/ ‘Kush djeg goma, mund të djegë dhe Shqipërinë’
13/06 21:07
Top News/ Sterilizimi, debate mes PS-PD / Vokshi përplaset me Ndrecën, akuza mes tyre
13/06 18:46
Top News/ Deputetët e Bashës ikin pas vulës/ Tre emra, gati të njohin Sali Berishën kryetar të PD
13/06 18:26
Top News/ ‘SPAK, vegël qorre e Edi Ramës’ / Meta-S’më ulin dot pantallonat. Dumani, si Katica Janeva
13/06 17:23
Top Channel/ “E ke mendjen tek ballkoni”,pas debatit Vokshi-Ndreca,maxhoranca largohet nga komisioni
13/06 15:28
Top Channel/ Meta merret në pyetje nga SPAK! Pyetet për dosjen e hetimit pasuror ndaj familjes
13/06 15:10
Top Channel/ Meta në SPAK, sulm Dumanit! U thirr për hetimin pasuror një ditë pas bashkëshortes
13/06 12:28
Top News/ Ditëlindja e Partisë Socialiste / Rama shmang fjalimin e gjatë, ‘senatorët’ nuk mungojnë
13/06 11:52
Top Channel/ Një ditë pas Kryemadhit, Meta shkon në SPAK! Ja veprimi epik që bëri pasi hapi derën
13/06 10:41
Top News/ Berisha: Kërkojini falje Belerit, ai refuzoi të kandidojë për Edi Ramën
12/06 21:21
Top News/ ‘Kam vulën dhe logon, hajdeni tek unë’, Berisha thirrje deputetëve të Bashës
12/06 21:18
Top News/ Berisha pas marrjes së vulës: Mesazhi i vendimit të gjykatës është bashkimi ynë
12/06 21:17
Top News/ Protestuesi poshtë ballkonit të Berishës: Prijësin tonë e mbajnë kot atje lart!
12/06 21:17
Top Channel/ Sula I dini hilet ju, urrejtje për opozitën! Braçe i kundërpërgjigjet me ulërima
12/06 20:22