Top News – Veliaj ‘lum akuzash’ ndaj Bashës/ I kujton edhe njëherë vilat që ndërtoi gjatë pandemisë
19/04/2021 16:24

Në kuandër të fushatës zgjedhore kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj është ndalur në Synej të Kavajës, që përkon edhe me vendin ku Sali Berisha ka dalë deputet. Veliaj tha se ish-kryeministri do të humbasë edhe më thellë këtë herë. Sipas tij , të gjithë në Partinë Demokratike e kanë mësuar se me Saliun dhe Metën nuk fitojnë kurrë dhe së është e qartë që ata janë destinuar të humbasin. “Që Partia Demokratike do humbë, këtë nuk e luan as topi, por që Saliu do dalë edhe më keq se Luli e Grida, jam gati të vë bast që sot, sepse mendoj që edhe brenda PD do ketë reflektim. Do ketë humbje e humbje! Do humbasin me ne, por edhe brenda llojit të vet. Saliu nuk do jetë më njëshi, sepse edhe ata vetë e kanë kuptuar që po i mban peng. Ata kanë kuptuar se Luli është vetëm një kukull që kurdiset në Lalëz, një marionetë që rrotullojnë me spango. Njerëzit e dinë, edhe PD e di, që sa më shumë merret Saliu dhe Iliri me ta, aq më të destinuar janë të humbasin. Kjo është shumë e qartë” Ai ka akuzuar Kreun e partisë demokratike se nuk I ka ndihmuar njerëzit atëherë kur atë kishin nevojë. Sipas tij pd ka rreshtuar makinat “Range Rover” në fushatë dhe se për këtë arsye ska fytyrë që të flas për varfëri.

Top News – Siguria ushqimore/ Problematikat e zgjidhjet që autoritetet ofrojnë
17/05 17:51
Top Channel/ “Izraeli, të mbrohet”/ Ambasadori izraelit: Shtëpitë e palestinezëve s’do kthehen
17/05 17:09
Top News – Përplasje me kallash për drogën/ Policia hap zjarr, një i plagosur në Fier
17/05 17:06
Top News – Osmani përplaset me Vuçiç/ Tensione në Slloveni për kufijte e ballkanit
17/05 17:04
Kultivonte kanabis, plagoset nga policia në fshatin Gjorgoz/ Banorët të frikësuar
17/05 16:42
Top Channel/ Shembet suvaja e një ndërtese historike në Shkodër, dëmtohet aktori
17/05 16:39
Top Channel/ Hapen kutitë e Beratit/ Gjenden disa parregullsi në disa prej atyre që u hapën
17/05 16:32
TopChannel/Kapen qindra KG kokaine në Kosovë/Droga mes bananeve,nga Durrës dhe u ndoq deri në Lipjan
17/05 16:32
Top Channel/ Hetimi i Presidentit Meta/ Komisioni pritet të hapë edhe dosjet sekrete nga SHISH
17/05 16:31
Top Channel/ Zgjedhjet në PD më 13 qershor! Këshilli Kombëtar miratoi vendimin e kryesisë
17/05 16:15
Top Channel/ Në betejë me Covid! Mjeku nga Lezha: Beteja me sëmundjen edhe kur humba nënën
17/05 16:15
Top Channel/ Çmimet e terminalit Korçë, protestojnë punonjësit e transportit uban: Tarifa të larta!
17/05 15:36
Top Channel/ “Betohem në Zot që jam i pafajshëm”. U kapën me kokainë, efektivi Lici flet i përlotur
17/05 15:34
Top News – 2 ton kokainë me vlerë 6 mld euro/ Kapet në Kosovë, sinjali nga DEA amerikane
17/05 15:27
Top Channel/ Prokurori ndalet në rrugë: Na ndihmo! Në Fier, për krimet elektorale e pastrim parash
17/05 15:25
Top Channel/ Ekzekutohet 32-vjeçari në Shkodër, i qëlluar me 6 plumba, trupi ndodhej pranë liqenit
17/05 15:19
Top News – Evazioni fiskal dhe krimet zgjedhore/ Përplasja e kryeprokurorit me disa familjarë
17/05 15:01
Top Channel/ Vazhdon ndërtimi i 31 pallateve të reja,për familjet e ndërtuara nga tërmeti në Shijak
17/05 14:59
TopChannel/ Prokurori i Përgjithshëm nga Vlora: Komunikim i keq mes organeve ligjzbatuese në vend
17/05 14:57
Top Channel/ Operacioni tre palësh në zhvillim/ Bllokohet 400 kg kokainë deri më tani në Kosovë
17/05 14:43