Top News – Veliaj: Kemi rikthyer rregullin në qytet, janë 4-fishuar ndërhyrjet e policisë bashkiake
19/03/2023 12:58

Videomesazhin e kësaj jave, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ia kushtoi vendosjes së rregullit, kthimit të ligjshmërisë dhe pastërtisë në qytet. Ai kujtoi se si ishte Tirana 8 vite më parë, teksa shtoi se sot, shumë prej hapësirave publike që ishin zaptuar u janë rikthyer qytetarëve. Veliaj evidentoi faktin se në vitet 2011-2014 Policia Bashkiake merrte mesatarisht 4,600 raportime, ndërsa nga 2019-2022 ka marrë 117,000 raportime dhe ka adresuar 25 herë më shumë çështje dhe problematika të qytetarëve.

Top News – Rriten normat e interesit/BSH i çon në 3 për qind, si ndikon te kreditë
23/03 18:27
Top News – Çmimet e reja të karburanteve/ Rritet nafta e benzina, gazi nuk ndryshon
23/03 18:08
Top News – Përdori fondin e emergjencës/Berisha: Ahmetaj firmosi e sigloi procedurat antiligjore
23/03 17:47
Top Channel/ Aksident i rëndë në rrugën e Kombit! Përmbyset kamioni, ndërron jetë drejtuesi
23/03 16:24
Top Channel/ Droga shitej në shkolla/ Shpërndarësit furnizoheshin nga një person nga Lindja e Mesme
23/03 15:47
Top News – ‘Jo në Facebook, se e ka edhe gruaja’/ Përgjimet e shpërndarësve të drogës në Tiranë
23/03 15:42
Top Channel/ Rama, takim me Rishi Sunak/ Vizita në Angli për emigrantët dhe marrëdhëniet dypalëshe
23/03 15:42
Top Channel/ Gjyqi për “Gërdecin”/ Seanca e parë për të vendosur nëse do kalohet në gjykim në themel
23/03 15:41
Top Channel/ “Këtu vallzohet me hijet”, filmi më i fundit i regjisorit Pluton Vasi
23/03 15:37
Top Channel/ Beteja brenda PD-së/ Foltorja kërkon të mos regjistrohet PD-ja e Alibeajt
23/03 15:35
Top Channel/ Kuvendi refuzon Berishën!Deputetët e foltores kërkuan mocion debati për raportin e DASH
23/03 15:30
Top Channel/ “Marrëveshja e Ohrit e mirë”/ Ish-Presidenti i Kosovës Sejdiu për bisedimet me Serbinë
23/03 15:25
Top Channel/ Edi Rama takohet me Kryetarin e Kuvendit të Mbretërisë së Bashkuar, Lindsay Hoyle
23/03 15:10
Top News – Burg për shpërndarësit e Tiranës/ Nga pluhuri zanave te ‘vëllai i madh’, zbulohen kodet
23/03 14:56
Top News – Pse na kritikon DASH për burgjet/Shifrat zyrtare, 6 në 10 persona të pafajshëm në izolim
23/03 14:48
Top Channel/ Rama për BBC: Ndryshoni optikën për shqiptarët, gjuha e Braverman e turpshme!
23/03 14:40
Top Channel/ “Artisti i botës së politikës”, The Guardian për Ramën: Përzien bojrat me politikën!
23/03 14:17
Top Channel/ Interpelancë në Kuvend, Manastirliu: Është rritur mbështetja e familjeve në nevojë
23/03 14:08
Top Channel/ “1 në 2 shqiptarë rrezikon varfërinë”, Leskaj: Të caktohet minimumi jetik zyrtar!
23/03 14:03
Top Channel/ Kurti për Asociacionin: Ndërmjetësuesit e dialogut ishin të qartë, s’ka kompetenca…
23/03 13:45